Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ennek az elméletnek van...

Ennek az elméletnek van valami alapja? Mennyiben lehet ez valóságos?

Figyelt kérdés
[link]

2015. febr. 23. 21:51
 1/6 2xSü ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig, csak az első pár oldalt. Elsőre orbitális baromságnak, fizikai nonszensznek tűnik. Persze ez nem tudományos vélemény, csak afféle első személyes reflexió.


Mindenesetre az iromány nem tüntet fel forrásokat, így némileg megnehezíti annak az ellenőrzését, hogy a hivatkozott kísérletek, megfigyelések valóban tudományos módszertannak megfelelő, független kutatások által megerősített megfigyelések voltak-e.


Egyelőre ennyi a véleményem. Azért majd utánanézek ennek a témának, mindig is érdekeltek az ezoterikus, ál-, akarom mondani alternatív elméletek.

2015. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Embereknél: nonszensz baromság


Egy légyfajnál viszont állítólag működik

2015. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Nekem a fantom-DNS résznél lett sok belőle.

Mélységes megdöbbenéssel fogom fogadni,ha egyszer ebből valamiről is kiderül, hogy igaz.

2015. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ebben a formában baromság.

az azonban, hogy egy korábbi szexuális kapcsolatnak genetikai hatása legyen egy későbbi terhességre, nem lehetetlen. csak baromi valószínűtlen.


két dolgot biztosan tudunk:


1. a terhesség nem a fogantatással kezdődik. a megtermékenyített petesejtből nem feltétlenül lesz terhesség. az sem feltétlenül biztos, hogy egyáltalán működni (osztódni) kezd, de ha működik is, koránt sem biztos, hogy sikerül megtapadnia a méhben, azaz nem lesz a nő terhes. az arányokról a vélemények megoszlanak, de kb. minden beindult terhességre (azaz hormonszinttel, ultrahanggal kimutatható terhességre) átlagosan 3-10 megtermékenyített petesejt esik. (ezért van az, hogy ha egy fiatal, látszólag egészséges pár gyereket akar csinálni, akkor csak 1-1,5 év sikertelenség után kezdenek érdemben foglalkozni a problémával az orvosok, addig ugyanis tök normális a dolog)


2. a magzati sejtek bejuthatnak és be is jutnak az anyába. ez egy többszörösen bizonyított tény. a magzati sejtek bejutnak az anya szervezetébe és mivel az anya immunrendszere jellemzően nem bántja őket kvázi őssejtterápia-ként viselkednek. valahova eljutnak, ott megtapadnak és beépülnek az anya szervezetébe.


na most. ha a két dolgot összerakod, akkor elvileg lehetséges a következő dolog:

a futó szexuális kapcsolatból megtermékenyített petesejt keletkezik, amely osztódásnak indul. ez azonban nem tapad meg a méhfalon. (terhesség nincs, kaland megúszva)

csakhogy az osztódásnak indult petesejt nem ürül ki a következő menstruációval, hanem vándorolni kezd a nő szervezetében. némi (sok) szerencsével és egy lomha immunrendszerrel megússza a dolgot és pont a petefészken tapad meg. megtapadás után, ahelyett, hogy méhen kívüli terhességet okozna, asszimilálódik, beépül a petesejt szövetébe. petesejtet kezd termelni.

évekkel később a nő olyan gyereket hoz világra, aki genetikailag nem a gyereke, hanem az unokája. genetikailag a futó kalandból származó, meg sem született gyerekének és a partnerének (férjének) a gyereke.


baromi valószínűtlen, de elvileg lehetséges.

ha nem kifejezetten fajnemesítésen gondolkozol, nem érdemes vele foglalkozni. :)

2015. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
#4: Ez is hajmeresztően hangzik, de közel sem vagyok olyan szinten genetika és biológia területén, hogy radikális véleményt mondhassak róla. Az, hogy én nem hallottam ilyesmiről, simán jelentheti, hogy állatira keveset tudok. :)
2015. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tudományban az a szép, hogy bonyolult. Egyes következtetéseket csak az ért meg, aki sokat foglakozott előzőleg a témával. A többi nem, vagy félreérti. És itt keletkeznek a bajok.


Vannak, akik rájönnek, hogy ez rendkívül sok hasznot hozhat nekik. Nem feltétlenül pénzbelit, bár legtöbbször ezt. Vannak, akik exhibicionizmust (fontos saját torz belső igény kielégítése), vannak akik mások befolyásolásának élvezetét érzik alapvető belső igénynek, mait feltétlenül ki kell elégíteniük. Ebből az következik, hogy összeollóznak össze nem illő dolgokat, leöntik némi tudományosnak tűnő mázzal és elővezetik.


Ezután jön a sok hozzá nem értő a tudás igényével. Olvassa és elámul, mennyi mindent tud ez az ember. És tisztelni kezdi. Egy idő után (kellő mennyiségű ilyen anyag elolvasása után) már olyan meggyőződéssé áll össze az, ami kikezdhetetlen. Miért is? Mindenkinek kell a sikerélmény. Aki elmélyedt valaha tudományos műben, tudja, nem ilyen a szerkezete. A tudományos népszerűsítőé se. Aki ezt nem tette, nem tanult eleget, számára egy tudományos cikk hottentotta. El is keseredik. Na de egy ilyen álmű úgy van szerkesztve, hogy a laikus is értse. És hurrá, megvan a sikerélmény. EZ akkora motiváció, amit nem enged elvenni, csak itt érzi jól magát és kikéri magának, ha bántják (valóban bántják, hiszen a sikert akarják elvenni tőle - hogy ez hamis siker, azt nem sikerül megértetni, mert azt nem egyszerű megtenni - vagyis éppen a sikerélmény marad el).


Ezért kellően reményvesztetten mondom. Ennyire durva csalással, ennyire összezagyvált tudományutánzattal nem tudhat versenyre kelni a valódi ismeretterjesztés. Amíg az ilyen szerzőket nem büntetik brutálisan, lesznek és mételyeznek. Nem a tudomány áll győzelemre. De kedves kérdező, ha egy szikrája maradt még benned a természet, a valódi izgalmas ismeretek iránti igénynek, kérj tanácsot, mire érdemes drága idődet fecsérelni. Erre nem. Visszafejleszt, butít.

2015. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!