Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan, hogy 100 Hertz-es...

Van olyan, hogy 100 Hertz-es egyenáram? Ha igen, akkor miben különbözik a 100 Hz-es váltakozóáramtól?

Figyelt kérdés

2015. febr. 13. 03:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
22%

Ha hangszóróba vezeted, akkor kb. ezt hallod:

https://www.youtube.com/watch?v=YTmLWkplNCI :D

vagy leégeted a hangszórót a francba.

Ha elektromágnesbe vezeted, akkor azt érzed, hogy kicsit rezeg a vas, amivel közelíted, de vonzza rendesen.


Ha zenét hallgatsz az nyilván sokkal összetettebb hangfrekvenciás elektromos jel, aminek a spektrális eloszlása, frekvenciái meg mindene változik időben.

2015. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Charlie O'Brian-nek.

Ez az pont ilyen You Tube-os dologra gondoltam de ezeket a frekvenciákat nemcsak hallgatni lehet, hanem testelektródára vagy matracba is lehet vezetni amelyben tekercsek vannak ez utóbbi mágneses teret kelt és ezen keresztül jut be a rezgés a szervezetbe.Csak abban nem voltam biztos, hogy egyenárammal is lehet rezgést átvinni.Amúgy ezeket a frekvenciákat gyógyításra is lehet használni lásd. (Rife frekvenciák)

2015. febr. 13. 12:24
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még lüktető egyenáram (vagy -feszültség) néven tanultam. :) Egyenáram/fesz., mert nem vált irányt/polaritást, mégis periodikusan ismétlődő jelalakja van, aminek van frekvenciája. De ilyenkor tényleg illik hozzátenni, hogy X hertzes lüktető egyenáram. Sőt, ha egy egyen- és egy szinuszos jel összegéről van szó, akkor inkább külön beszélünk a váltakozó összetevő frekvenciájáról. X hertzes egyenáram, ez tényleg nem szép kifejezés.
2015. febr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy látom lepontoztatok..

Hát a világ nem tökéletes..

Pedig nekem van igazam ! Az egyenáramnak nincs frekvenciája !!!

"

Egyenfeszültség (... áram)

Az (ideális) galvánelem által szolgáltatott feszültség iránya és nagysága az idő múlásával nem változik. Ha az áramkörben az ellenállás sem változik, az áram is állandó értékű. Az ilyen áramkört nevezik egyenáramú áramkörnek."

Remélem azért még olvasni tudtok..

2015. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!