Elektrolízisnél miért egyenáramra kell kapcsolni az elektródokat?
Figyelt kérdés
2013. dec. 29. 14:46
1/5 anonim válasza:
Váltóáramnál nem is biztos, hogy megindul az elektrolízis. Ha például platina elektródákat tesszel savanyított vízbe, majd először negatív feszültségre kapcsolod az egyuiket és kevés hidrogén fejlődik rajta, majd utána gyorsan pozitívra, akkor a fejlődő oxigén az ott levő hidrogénnel a platina katalizáló hatására azonnal vissza is alakul vízzé.
De ha meg is indul, jobb, ha a gázok inkább szétválasztva vannak.
2/5 anonim válasza:
Micsoda?!
Lehet váltóárammal elektrolizist végezni? Ez számomra hihetetlen
3/5 anonim válasza:
Két hozzászóló, két véglet. Itt látszik igazán a különbség, a gyakorlatilag és az elméletileg közt. Elméletileg lehetne, mert: az 50 hertzes váltakozóáram esetén, másodpercenként 50-szer megtörténik az elektrolízis, aztán 50-szer vissza is alakul. Tehát ez a gyakorlatban teljesen használhatatlan, hiába történik meg kimutathatóan is az "aktus", ezzel a gyakorlatban semmire nem megyünk. Tehát összességében használhatóságát tekintve tényleg "nincs".
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! :)
2013. dec. 30. 20:05
5/5 anonim válasza:
Szerintem talán még elméletben sem történik "elektrolizis" - bár ez attól függ mit nevezünk annak - , hanem lelki szemeim előtt csak az elektrolitben 50 Hz-cel rezgő ionok képe jelenik meg.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!