Űrhajót így lehet gyorsítani?
Ja, azt még ki is felejtettem, hogy az űrhajót úgy szokták mutatni, mintha normál gravitáció lenne benne, ami mindig lefelé mutat.
Valójában, ha nem megy a hajtómű, akkor ugye minden lebeg (ezt még néha mutatják) - ha viszont a fő hajtómű megy, az olyan hatású, mintha azon állna az űrhajó, tehát a gravitáció arrafelé mutat! Olyankor nem lehet csak úgy sétálgatni a padlón!
"Megyünk 30km/s-mal majd lekapcsoljuk a hajtóműveket"
Nem.
A sebességet és gyorsulást nem kéne ennyire összekeverni.
Ha a hajtómű megy, akkor az gyorsít, tehát nem "megyünk harminccal", hanem gyorsulva haladunk, nem állandó sebességgel, hanem növekvő sebességgel. Majd akkor megyünk harminccal, ha pont harmincra gyorsulva lekapcsoljuk a hajtóművet. Akkor azt a harminccal haladást tőlem hívhatod "sodródásnak".
"majd bekapcsoljuk és újra 30km/s-mal és a kettő összeadódik megyünk ez így lehetséges?"
A sebesség és gyorsulás különbségét feljebb már írtam.
Ha a már elért harmincas tempóval "sodródva" újra bekapcsoljuk a hajtóművet és az aktuális sebességünkhöz képest gyorsulunk megint 30 km/s-mal (sebességváltozás, nem sebesség!), akkor természetesen 60 km/s-ra gyorsultunk.
Leírom jobban, hátha elsőre nem érthető:
vegyünk egy űrhajót, amit már jól felgyorsítottunk, és nagyon gyorsan megy.
Lőjünk ki egy éti csigát a végéről, a haladási iránnyal ellentétesen, 10 cm/perc sebességgel (a csiga normál sebessége). A csiga ezután ugye repül az űrhajó után, alig marad le tőle.
Gyorsulni fog az űrhajó?
Naná!
Lendületmegmaradás, ugye...
Nem gyorsul valami sokat, úgyhogy érdemes ennél hatékonyabb meghajtást választani - de azért valamicskét így is gyorsul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!