Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az emberek a majmokból...

Ha az emberek a majmokból fejlődtek ki, akkor miért élnek még a majmok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha Y kifejlődik X-ből, akkor X-nek el kéne tűnni nem? Ahogy a dinoszauruszokból is más élőlények lettek.

2014. dec. 17. 23:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"ha valami valamiből kifejlődik, akkor az elődje konkrétan eltűnik, nem marad meg."

Annyiban igazad van, hogy abban az ökológiai fülkében az a csoport nem marad meg, hanem átalakul.

Csakhogy akár fizikailag ugyanott is megmaradhat egy másik ugyanolyan csoport - HA nem közösködnek egymással.

Pl. van egy mutáció, amivel egy eddig nappali lény éjszakai lesz. Akkor - hiába élnek egy helyen - már nem szaporodik az eddigi fajtársaival, hiszen soha nem találkoznak többé.

2014. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vree ***** válasza:
100%

De semmi akadálya annak, hogy egy "új" faj együtt létezzen ugyanazzal a fajból, amiből ő leágazott (annak a változatlan formában fennmaradt utódaival). Elég sok faj van, ami majdnem hogy változatlan évmilliók óta.

Tehát ez egyáltalán nem olyan logikus feltétlenül, amit mondasz, hogy az előző fajoknak ki kell pusztulnia.

Még azt se lehet mondani, hogy mindig evolúciós nyomás van, ami az új változatot preferálja. Ha monduk a faj egy része új élettérre kerül, attól még a régi élettéren maradt csoport lehet tökéletesen alkalmazkodott az ottani körülményekhez, bármiféle ok nélkül, hogy ezen változtatnia kellene.


(Ugye ez az egésznek a lényege is, hogy nem az egész faj kollektívan megy át valami átalakuláson, hanem a populáció egy részében elterjedő változások sodródnak valamilyen irányba.)


Az egyetlen ok, amiért nem él több faj együtt a saját őseivel, az az, hogy az egész evolúciótörténet a kihalások története. 99.9%-a az összes fajnak, ami valaha, élt, kihalt. Elég kevés az az "élő fosszília" ami képes volt az összes földtörténeti változást átvészelni.


Legalábbis amennyire én tudom :)

2014. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyébként nincs olyan lény, aminek ne változott volna a genetikája az utóbbi pár millió évben. Az, hogy mondjuk a szúnyogok, a cápák a dinoszauruszok kora óta külsőben, életmódban, mondhatni funkcionálisan nem változtak semmit, nem jelenti azt, hogy génállományuk ne ment volna át ugyanazon a sok-sok génmásolási hibán, mutáción, változáson, mint az a tollas dinó, amiből azóta siketfajd lett.

Nincs olyan lény a földön, ami most ugyanaz lenne, mint mondjuk 200 millió évvel ezelőtt.

A legkevesebb változást valószínűleg a mélytengerek élővilága tudja felmutatni, ott, ahol sem az evolúciós nyomás, sem a kozmikus sugárzás nem tudott jelentős befolyással lenni.

2014. dec. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!