Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A gracitáció gyorsabb a fénynél?

A gracitáció gyorsabb a fénynél?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de a fekete lyukak gravitációja olyan nagy hogy még a fény sem tudja elhagyni azt!

Hallodtam olyant hogy ha valami gyorsabb a fénynél az végtelen tömegü kéne legyen. Akkor a fekete lyukak is végtelen tömegüek?


2014. nov. 24. 15:36
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

"számodra az csupán a fény játéka, érzéki csalódás"

Itt KETTŐ hatásról van szó, leírtam pontosan. Ebből csak az egyik érzékcsalódás. Olvasd el még egyszer.


Az a helyzet, hogy az eseményhorizonton egyáltalán nem megy fénysebesség közelében a tárgy. Tehát nem lassul le nagyon az ideje sem. Főleg nem áll meg.


Amúgy, amiről beszélünk, az egy ideális eset, mivel normás esetben a tárgyak nem függőlegesen lefelé esnek, hanem először elkezdenek nagyon nagy sebességgel keringeni a lyuk körül, közben szétesnek elemi alkotókra, majd közel fénysebességgel esnek bele (de ez még mindig nem függőleges sebesség).

2014. nov. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"Az a helyzet, hogy az eseményhorizonton egyáltalán nem megy fénysebesség közelében a tárgy. Tehát nem lassul le nagyon az ideje sem. "


Csak én azt nem értem, miért hozod ide folyton a fénysebességet. Senki sem mondta, hogy az eseményhorizonton fénysebességgel menne bármi, és hogy emiatt lassulna le végtelenül az ideje. Az időlassulás a gravitáció miatt lép fel itt.

2014. nov. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Akármekkora is az időlassulás, akkor sem azok a jelenségek jönnek létre, amit itt a 11-es leírt.

Nincsen jövőbelátás, nincsen végtelen ideig az eseményhorizonton lebegő tárgy.

A tárgy gyorsan átszalad az eseményhorizonton, majd még gyorsabban becsapódik a középpontban.

A KÉPE marad ott az eseményhorizonton, és nagyon lassan jön kifelé.

2014. nov. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Tudod, mit? Igazad van!
2014. nov. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Na. bökkenő. Nem tudom miért keringene nagyon nagy sebességgel az eseményhorizontba beérkező objektum. Igaz, hogy állítólag a tömegük miatt a feketelyukak iszonyat sebességgel forognak, de még ez sem magyarázza miért keringene körülötte a beeső tárgy. Kezdjük ott. Van egy földünk. Ha nagyon magasról leejtesz valamit, úgy hogy közben nem keringesz a föld körül, az nem fog elkezdeni keringeni, csak úgy magától. A feketelyuk lényegében egy szinte elképzelhetetlen tömegű, és ebből adódóan gravitációjú bolygó. Ha valami merőlegesen érkezik rá, az merőlegesen zuhan bele, bármiféle keringés nélkül, nincs erőhatás ami keringésre késztetné. Ami merőlegesen érkezik egy feketelyukba, az bizony olyan iszonyat sebességgel fog belecsapódni a felszínbe hogy azt csak lesheted. Még egy kiegészítés: A feketelyukba zuhanó objektum sosem fogja elérni vagy átlépni a fénysebességet, csupán megközelíteni azt. Tudjátok hogy van ez a szabály. A fénysebesség 99%-át elérni kevesebb energia, mint a következő 0.9%-ot.
2014. nov. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"A feketelyuk lényegében egy szinte elképzelhetetlen tömegű, és ebből adódóan gravitációjú bolygó"

Ez így nem igaz.

A fekete lyuk tömege véges. A gravitációja pont akkora, mintha egy normál csillag lenne.

Persze egy galaxis középpontjában levő fekete lyuk iszonyú tömegű, a gravitációja pedig hatalmas - de VÉGES.

Nincsen végtelen tömeg, így végtelen gravitáció sem.

Mivel azonban a fizikai mérete kicsi, ezért van körülötte egy eseményhorizont, ahol a tér éppen fénysebességgel zuhan bele. Ha ugyanekkora tömegű csillag lenne, akkor ez a horizont a belsejében lenne, tehát nem működne (mivel egy test belsejében csökken a gravitáció).

2014. nov. 25. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"Ha valami merőlegesen érkezik rá, az merőlegesen zuhan bele"

Na igen, csak ez roppant ritka.

Képzeld el, hogy pl. innen a Földről akarsz valamit merőlegesen beledobni a Napba. A Föld ugye kering a Nap körül - nagyon-nagyon pontosan kell célozni, hogy ne álljon körülötte ellipszispályára, aminek ráadásul a nagytengelye a földpálya sugara.


Aztán, ha már ott van, akkor csak sokára fog lelassulni annyira, hogy belezuhanjon - addig kering körülötte.

Pontosan ez van a fekete lyuk körül is.

2014. nov. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

#19/27

Amit irtál kissé érdekesnek találmo."Pont arról van szó, hogy ezek nem csak elméletek, hanem számtalanszor igazolt tények" A kommentek alapján nagyon ugy tünik hogy ez nem igaz, vagy csak egyik fél rosszul gondolja a dolgokat!

Mivel nem dolgozok a NASA-nak vagy valami titkos cégnek ami ilyesmivel foglalkozik, ezért nem tudhatjuk biztossan. Sok-sok dologba biztosak lehetünk amit mi is kiprobálhatunk otthon! Viszont itt más a helyzet. ezt nem probálhatjuk ki csak ugy. ezt csak a fizika és matematika segitségével számolhatjuk ki. De mivel ezek csak képletek és számolások, addig nem tudjuk pontossan mi is történik ott amig ki nem probáljuk.

Ugy mind a féreglyukaknál. Olvastam hogy mi az, de ez a térmeghajlitás számomra felfoghatatlan dolog.


#20/27

Ugye csak viccelsz az első mondatodal? :D

A hatalom alatt a "Tudás hatamlára" gondoltam.

2014. nov. 25. 15:13
 29/34 anonim ***** válasza:
27. Egy feketelyukat nem kell naphoz hasonlítani. Egy feketelyuktól nagyon távol kell lennie bárminek, és hatalmas sebességgel kell haladnia hogy pályára álljon. Ha már picit is közelebb van, nincs az a sebesség ami pályán tartana. Ilyen gravitációnál képtelenség hogy bármi is pályára álljon. Ha valami megközelíti, iszonyat gyorsan begörbül a pályája a feketelyuk középpontja felé. Nem fog semmi keringeni körülötte. Ha a fénysebesség 90%-ával hasítanál el egy föld méretű feketelyuk mellett 5 fénypercre, akkor is erősebb lenne a gravitáció, és 90 foknyit sem haladnál körpályán mielőtt elérnéd az eseményhorizontot. Nem áll körpályára semelyik feketelyuk felé tartó objektum. Ha valami bele fog zuhanni, annak nincs ideje iszonyat sebességgel forogni.
2014. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Nem fog semmi keringeni körülötte."

Tévedsz, és ezt már be is bizonyították.

Kb. 20 másodpercig kering az anyag a befogási korongban, és ezalatt nagyjából 100000 fordulatot tesz meg.

Fölhívnám a figyelmed, hogy a Nap körül 100000 keringés minimum évekig tart! A bezuhanó égitestek nem mindig szoktak ilyen sokáig keringeni!

A fekete lyuk gravitációja PONTOSAN OLYAN, mint bármelyik másik égitesté. Kicsit gyorsabbak a folyamatok, mert nagyobb a gravitáció.

2014. nov. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!