Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyenre alkotnál egy mestersé...

Ozmium42 kérdése:

Milyenre alkotnál egy mesterséges fajt, hogy demonstrálhasd vele, hogy nem evolúció útján jött létre?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen nem lehet benne DNS vagy RNS - és jó lenne, ha sejtek sem lennének benne, vagy legalábbis egészen másfélék, mint a jelenlegi élőlényekben.
2014. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

>nem lehet benne DNS vagy RNS


Miért ne lehetne? Hogy oldanád meg akkor a tulajdonságok öröklését? Szerintem igenis lehetne DNS és RNS, csak lényegesen egyszerűbb, kisebb és rendezettebb.


>sejtek sem lennének benne


A sejt az élet alapvető eleme. Anélkül hogy gondolod?

2014. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

DNS nem lehet, mert akkor bizony a mai fajok rokona, evolúcióval származhatna tőlük - akkor is, ha éppen mesterségesen alkottad meg.

A sejtet azért írtam, hogy ha van, akkor nagyon másfélének kell lennie, különben itt is szembeötlő a rokonság. A "nagyon másfélén" azt értem, hogy alapjaiban másképp működik.

2014. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a kreténeknek köszönöm a 0%-os lepontozást.

Az értelem dúl itt is, ahogy látom.

2014. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

A törzsfejlődésben nincs visszalépés, tehát azt kellene megcsinálni valami génsebészeti eljárással. Például emlőst kopoltyúval.

-------

#1,4 Válaszadó! Nem adok neked se pirosat, se zöldet, nyitott vagyok az új ötletekre. Ha meg tudod oldani DNS, RNS nélkül hogy valami éljen, akkor le kreténezheted a többieket. De ha nem, akkor még koptasd egy kicsit a biológiai, biokémiai szakkönyveket, mikroszkópot, petri-csészét.

2014. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"A törzsfejlődésben nincs visszalépés"

De van: vak barlangi állatok, csökevényes lények, vírusok, stb.

Ha BIZONYÍTANI akarnád, hogy a te lényed SEMMIKÉPPEN sem származhatott evolúcióval - akkor bizony arra lenne szükséged, amit írtam.

Ugyanis már olyan kísérlet is volt, hogy pl. egy baktériumból, ami cukorral tapad meg az aljzaton, kiütötték ezt a képességét - és pár nemzedéken belül kifejlesztett egy hasonlót. Nem ugyanaz az anyag, sokkal kevésbé hatékony és az enzim is gyenge, amelyik segíti a gyártást - de mégis működik.


Azt meg, hogy DNS nélkül hogyan fog működni - neked kellene kitalálni.

2014. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

>DNS nem lehet, mert akkor bizony a mai fajok rokona, evolúcióval származhatna tőlük - akkor is, ha éppen mesterségesen alkottad meg.


Nem. Fel lehetne építeni úgy a DNS struktúráját, hogy egyértelműen látsszon, hogy mesterségesen lettek kódolva a tulajdonságok. Önmagában a DNS nem okoz "rokonságot".


>A sejtet azért írtam, hogy ha van, akkor nagyon másfélének kell lennie, különben itt is szembeötlő a rokonság. A "nagyon másfélén" azt értem, hogy alapjaiban másképp működik.


Értem, hogy mire célzol, de vannak a sejtnek olyan alapvető tulajdonságai, amik nem változhatnak, plusz természetesen gondolni kell a rendelkezésre álló elemek korlátaira. "Alapjaiban másképp" működő sejt nem igazán lehet, de biztos lehetséges ezer és egy finomabb dolog, ami a tervezettségre utal.


>De van: vak barlangi állatok, csökevényes lények, vírusok, stb.


De nincs. Az evolúcióban egyetlen "irány" van, az előre. A vak barlangi állatok szemének csökevényesedése nem visszafejlődés, hanem a változó környezeti tényezőkhöz való folyamatos alkalmazkodás része.


Amúgy nem egészen értem, hogy az #5-ös mire gondol az evolúciós visszalépéssel.


Szerintem frappáns és sokáig azonosítható módszer lenne, ha a DNS-t/RNS-t terveznék meg úgy, hogy kiszórják belőle az összes "szemetet", hierarchikus struktúrába rendezik a tulajdonságokat, vagy valami üzenetet kódolnak a fehérjeszekvenciákba, vagy valami ilyesmi.

2014. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Azt meg, hogy DNS nélkül hogyan fog működni - neked kellene kitalálni."

Tisztelt #1-#4-#6 Válaszadó, a te ötleted. Miért venném el tőled?

---------------

#7 Válaszadó mint azt tudod mint pl. ichthyoszauruszok és a cet-félék ősei szárazföldi állatok voltak. Visszatérve a tengerekbe, a tüdős lélegzést megtartották, mert nem fejlődhettek vissza hallá. Ha valaki egy kopoltyús teknőssel találkozna valószínűleg rájönne, hogy nem természetes lény, hanem valami genetikai kísérlet eredménye.

-----------

Ha mélyebben utána gondolok, a feladat szigorúan értelmezve nem oldható meg.

Egy kísérlet nem kísérlet. Ha mondjuk 500 mintából 3 életképes, és kiválasztod a legjobbat további szaporításra, az evolúció máris betette a lábát a laboratóriumba.

2014. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik még az is vita tárgya, mennyiben kell újnak lenni egy mesterséges élőlénynek.

Javaslatom:

1)Kategória. Teljesen mesterséges, szervetlen anyagokból kell az első példányokat előállítani.

2)Kategória. Természetes élőlények DNS-e, sejtjei felhasználhatók. Követelmény, hogy szaporodóképes, új faj legyen.

2014. szept. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A DNS-sel az a baj, hogy elvileg mutációk sorozatával bármelyik változattól el lehet jutni tetszőleges másikig. Ettől függetlenül nem rossz meglátás, hogy vannak valószínűtlen változatok.


A DNS nélküli, és biokémiailag teljesen eltérő életformával az baj, hogy nem ismerünk ilyet, még papíron sem. Tehát hogy kezdenénk neki az előállításnak, ha még koncepciónk sincs?

2014. szept. 27. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!