Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kémiában az N az mit jelöl,...

A kémiában az N az mit jelöl, és honnan tudom kinézni (pl periódusos rendszer) hogy mi az a szám? Mert azt tudom hogy ez a szám mindig valahányszor 10 a 23. -on de nem tudom hogy mitől függ hogy hányszor, és hogy pontosan ez mit jelöl.

Figyelt kérdés
(az a feladat hogy számítsam ki 1,00kg szénatom anyagmennyiségét és az atomok számát)
2014. szept. 11. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Kémiában sajnos minden második dolgot N-nel vagy n-nel jelölnek, de a feladat alapján sejtem hogy mire gondolsz: N = NA / n

Itt N a részecskék (ez esteben atomok) száma.

2014. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gaborj válasza:

Az Avogadro-szám, vagy Avogadro-állandó (NA) egy értékét tekintve nagy állandó, melyet a kémiában és a fizikában használnak. Az Avogadro-szám értéke a hivatalos definíció szerint a szénatomok száma 12 gramm (0,012 kg) 12-es tömegszámú szénizotópban. Ez a szám körülbelül 6,022·1023 db. Azért választották a szén 12-es tömegszámú izotópját, mint hivatkozási alapot, mert ennek atomtömege különlegesen pontosan lemérhető.


Egy mol bármely anyag (atomok, ionok, molekulák, vagy képlet-elemek) Avogadro-számnyi részecskéjét jelenti.


Tartalomjegyzék

2014. szept. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,mostmár a tanárnőt is megkérdeztem,és kitisztult a kép
2014. szept. 13. 08:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!