Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mai csillagászat mivel...

A mai csillagászat mivel foglalkozik? És milyen dolgok segítik?

Figyelt kérdés
Fontos lenne! (Hf) És sehol nem találom (nem kaptunk könyvet)

2014. szept. 8. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Űrkutatással, mint eddig. De basszus előtted van az internet, ma már olyan házi feladatokat meg házi dogákat lehet összedobni a net előtt 10 perc alatt, mint nekem anno fél nap alatt. Tudod én még könyvtárba jártam, és úgy kellett kikotorni a megfelelő könyv megfelelő oldalán a megfelelő szócikket/bekezdést. Ma meg már beírod a keresőbe hogy "csillagászat" azt' minimum 3 könyvtárnyi anyagot szór az öledbe, amikből csak szemezgetni kell ezt-azt.
2014. szept. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van. Házi feladathoz adunk segítséget, de meg nem oldjuk. Tudományos témában nem szoktak átverések lenni, ha csak nem kvantummechanikáról van szó. Ez most itt nem játszik. Használd google-t, wikipedia viszonylag megbízható. Némi segítség, hogy mire keress rá:

A csillagászatot fellehet bontani több módon is. Az egyik, amikor az adatkocka tengelyei alapján tesszük ezt. Az adatkocka lényegében pár állapotjelző által kifeszített n dimenziós kocka, mondhatni tér. Ebben megszokott jelenni a téridő, de a szemléletesség kedvéért térszerű koordinátából csak egyet szoktunk felvenni. Legyen egy x tengely, egy t tengely és legyen egy λ (hullámhossz) tengely. Az x tengelyhez lehet rakni az asztrometriát ( [link] ez foglalkozik a távolságok meghatározásával, ezért az x tengelyhez van "rendelve". Ide tartozik többek között az égi mechanika is. A λ tengelyhez lehet tenni az asztrofizikát ( [link] ez sok mindennel foglalkozik, többek között a csillagok fizikájával. Aztán valahol középre lehetne tenni a Naprendszer fizikáját ( [link] Az t és x tengelyek környékére az extragalaktikus csillagászatot ( [link] és kozmológiát ( [link]


Tessék, nem csak "útirányt" kaptál, de még forrásokat is hozzá. Az első két találatot elegendő lesz tanulmányoznod, több mint jó lesz a házid, ha a wikipediás forrásokat elolvasod legalább egyszer. Nem olyan szörnyű ez a tudomány... :-) Tessék olvasgatni.

2014. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!