Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Stellárium program-- lehetsége...

Stellárium program-- lehetséges, hogy csal?

Figyelt kérdés

Ismerkedem a csillagos éggel,mint kezdő csillagász,egy 70/500 Skywatcher-rel. A Stellarium progi szerint,ha kicsit is látom az Andromeda-t, akkor ugyanezzel a nagyítással- a programban odébb megyek a Cassiopeia csillagképre és ennek az E CAS csillaga alatt látom a SZÍV KÖDÖT,és LÉLEK KÖDÖT.

Nos én látom az Andromédát a távcsövemmel,igaz csak kicsit, homályos foltként. De azt a két ködöt nem.Hogy van ez ?



2014. aug. 28. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 70-es átmérő elég kicsi, kevés fényt szed össze, a Szív köd és Lélek köd meg igen halvány, sokkal elkentebb az égen, mint az Androméda, ráadásul vörös színűek, arra kevésbé érzékeny a szem. Egy nagyobb távcsővel talán már kisebb nagyításnál is láthatnád őket.


Szóval igen, benne van, hogy a Stellarium idealizáltabb képet mutat, ezt lehet csalásnak tekinteni.


(Még nem jöttem rá pontosan hogy kell használni, de elvileg a Stellarium tud távcsövet is szimulálni, és meg tudod adni a távcső paramétereit. Lehet, hogy ezzel a módszerrel már reálisabb képet adna. Persze tökéletes pontosságot ne várj egy tök ingyenes programtól. A Stellarium így is messze nagyon precíz.)

2014. aug. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fGhw39-84th ***** válasza:
100%

Két lehetőség van:

1) nem jól navigáltál, és más égterületet nézel.

2) Jól navigáltál, de a távcsöved nem elég erős. A programban benne van minden égi objektum, amit amatőr megfigyelő elérhet, jóval a 7cm-en túl is.


Próbáltál már képet keresni ezekről a ködökről, amik olyan távcsővel készültek, mint a tiéd? (persze ez is csal, mert az emberi szem nem tud integrálni :)

2014. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kérdéses területet már többször végig pásztáztam.

Ha minden igaz,megtaláltam a Szív ködtől "jobbra" levő nyílt halmazt (?) ,amiben pl.a HIP10816 van. Hát szomorú vagyok...

2014. aug. 29. 11:23
 4/8 tsirche ***** válasza:
100%

Ne a képből indulj ki, hanem az adataiból:

Az Androméda 3,5 magnitúdó, a Szív-köd 6,5 (Stellarium szerint). Ez elég nagy különbség, ehhez hozzá jön (mint ahogy említették is), hogy vörös köd.

2014. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
100%

A stellarium-ot úgy is be lehet állatani hogy olyan objektumokat is látni lehet a képernyőn amihez Hubble kéne, meg úgy is hogy semmit nem látsz csak a holdat meg a napot!


Tehát beállítható úgy, hogy azokat mutassa amiket van esélyed a te műszereddel is észlelni.

2014. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudja valaki,hogyan lehet beállítani a progit "teleszkóp szimulátorként" ?
2014. aug. 30. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy olyan bővítmény, hogy „Okulárok”. A [Ctrl+O]-val tudod ki be kapcsolgatni, a beállításait [F2]-vel a „Bővítmények” fül alatt éred el.


Most egy kicsit jobban beleolvastam a súgójába, de sajnos úgy tűnik, hogy nem lehet benne elég pontosan (lencsék helyzete, fajtája) leírni egy távcsövet, hogy szimulálni tudja. Lényegében csak a nagyítást és a látószöget. Szóval lényegében pont úgy viselkedik, mintha egyszerűen nagyítanál, csak kör alakú látómezőt jelenít meg.


Az előző (00:24-es) hozzászólásom zárójeles része sajnos túl optimista volt. Bocsánatot kérek!

2014. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azért köszi.
2014. szept. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!