Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyáltalán lehetséges beszórni...

Egyáltalán lehetséges beszórni egy 180 m^2 körüli házat Wi-Fi-vel?

Figyelt kérdés
Összespóroltam a pénzt egy TP-Link TL-WDR4900-as routerre, de nem szórja be rendesen a házat, sok helyen üres foltok vannak, pedig rendesen utánaolvastam a dolognak és sehogy nem tudok rendes Wi-Fi jelet mindenhova.

2014. aug. 22. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szükség van egyáltalán egy 180m^2-es ház minden zeg-zugában wi-fi-re?

Valószínűleg jó vastagak nálatok a falak, ez szokott leginkább jel útjában állni.

2014. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is a falakkal van a baj, én javasoltam szüleimnek, hogy a koaksz kábelt, amin jön be a jel, azt le kéne vezetni a nappaliba és ott beüzemelni a routert, de egyelőre süket fülekre találtam és úgy gondolom, hogy lentről felfele sokkal jobban terjedne a wifi jel, mint fentről lefele ( de laikus vagyok ).
2014. aug. 22. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Én vennék 1-2 ap-t
2014. aug. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ja nem ap rosszul írtam :P
2014. aug. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből a szempontból mindegy. A vezetéknélküli dolgokra van az EU-nak egy egészségügyi szabályozása, hogy mennyi ebből eredő sugárzásnak lehet kitéve egy átlagember, ezt nem lehet túllépni. Vannak mindenféle kétes minőségű kínai antennák, amik elvileg áthágják e törvényt, s így erősebb jelet is adnak, de én nem ajnálom használatukat. Korlátozott a hatótáv, ezt el kell fogadni. Viszont ha elektromos fali aljzat elérhető a kívánt helyiségben, akkor ajánlanám powerline adapter használatát - egy kell a router mellé, amibe UTP kábelen bevezeted a jelet, egy meg bárhova a lakásban, ahol netezni akarsz - ez persze nem vezetéknélküli, mert az áramhálózatot használja, de általában jobb megoldás szokott lenni.
2014. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

veszel ilyeneket a házba.

2014. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Neem... Power line inkább. Valamelyik chip magazinban olvastam róla, azt írják sokkal jobb.
2014. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

HomePlug AV

adatátvitel On-Networks PL200P

router és adapter

Azonos fázison 7000 kB/s

Azonos fázison további fogyasztók mellett 6500 kB/s

Azonos fázison elosztókkal 2400 kB/s

Különböző fázison 3900 kB/s

Különböző fázison további fogyasztók mellett 3500 kB/s

Inkább a bezavarással vele gondeamúgy a power line is eg nagyon jó cucc by prohardver

2014. aug. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Olvastam erről az eszközről, de sok megszakító van a házban... :=
2014. aug. 22. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a wi-fi extender vagy ha megoldható, ethernet kábel húzása - kb. 80-100m még áthidalható vele.
2014. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!