Háztartási sósav és hipó keverékéből milyen gáz keletkezik?
Kedves kérdező, még egyszer vegyük át, mert úgy látom nem érted (Látod Ezze, ezért mondtam: az emberi leleményesség határtalan - ha a saját/környyezete ellen fordul akkor meg pláne. Ezért hiába a szaktudás, ha nincs megfelelő alázat a felhasználóban): vakondot nem klórral riasztunk (pontosabban mérgezünk, pusztítunk). Tudatos természetkárosításban - legalábbis én - nem veszünk részt.
Vannak rá riasztószerek:
elektromos riasztók:
vagy élve fogó csapdák:
Ezze: tényleg nem bántásból, de #6-tal kell egyetértenem. Sajnos az emberi hülyeség mellett a felelőtlenség, vagy egyszerűen információhiány is nagyon komoly baleseteket képes okozni. Mert lehet "recept" alapján a delikvens összeönti a hozzávalókat, de mit csinál ha hirtelen olyan helyzetben találja magát amire nem is számított? Teszem azt:
- Nem használja a minimális egyéni védőeszközöket sem a fejlesztés során
- Megfut a reakció, hevesen fejlődik a klórgáz, az edény felmelegszik (dHr=-168 kJ) és megriad tőle
- Felborul az edény
- Ahogy húzza a tömlőt, összegabalyodik és védelem nélkül kell akár percekig az ömlő gáz mellett tartózkodni
- Ha végzett a művelettel ki akarja önteni az edény tartalmát, azonban a nehéz klórgáz még tömény állapotban visszamaradt a készülékben amely potenciális veszélyforrás (mert ugye nehezebb a levegőnél)
- Szennyezett az edény, és a sósav más gázt is fejleszt. Például régen a fotósok használtak cianokomplexeket, nekem is volt annó otthon kálium-[hexacianoferrát(II)]-m (nem, nem tudom hol van már mert azóta összepakoltak), amely sósavval érintkezve ciángázt szabadít fel.
- A visszamaradt elegyet kiönti a telek sarkába, és beszivárog a talajvízbe, belefekszik a szomszéd kislány, megissza a hétpettyes katica és másnap letarolja az országot Bugzilla.
Ezekre nem készíti fel semmi, akármilyen alapos választ is kap 2-3 fórumról.
A szaglás pedig egy igencsak szubjektív érzékelési mód. Nekem például már tropa, pedig csak 10-12 éve "szagolgatok" vegyszereket. Mikor az üzemben ahol dolgozom hőcserélők, vagy más készülékek vannak kibontva, KÖTELEZŐ jelleggel maszkot kell viselni, pedig ott a csőoldali hűtővizen kívül "csak" szénhidrogénekkel kerülhet kapcsolatba a szaki, amelyek mérgező hatása jelentősen enyhébb mint a klórgázé. Nem hiába találták ki a biztonsági szabályokat, azokat szigorúan be kell tartani a delikvens saját érdekében. Nem utolsó sorban pedig ha ellenzed az előállítást nem töri majd rád a TEK az ajtót az éjszaka közepén bűnsegédlettel vádolva, ha esetleg valaki kinyírja az általad taglalt módszerrel előállított klórgázzal a vőlegényt mert az kapott egy "Hi, sweetie"-t "CukkerCunciCuniCinti"-től.
De akkor csináljunk mégegy rövid összefoglalát azok számára, akik nem szeretnek sokat olvasni: a klórgáz kis koncentrációban is veszélyes, akár szabad ég alatt fejleszti az ember, akár nem. NEM ajánlott.
Kedves Ezze, én tényleg elismerem a szakmai felkészültséged, de hülyeségben nem kéne a kérdező alá adni a lovat, akinek ez a felkészültség nagy valószínűséggel nincs meg, különben nem teszi fel ezt a kérdést. (meg amúgy is baromság az egész)
Ennyi erővel azt is tanácsolhatnád neki hogy locsolja körbe a kertet benzinnel aztán gyújtsa meg, ha kezd melege lenni meg mennyen arrébb nem lesz gond...
Vagy töltse tele a járatokat vízzel aztán mehet bele a 220, mind a kettő ugyan ilyen hatásos vakond "riasztó" lenne mint ez a csodálatos hypós ötlet
Vannak jópofa ultrahangos vakondriasztók, jól működnek vakond népirtás és környezetkárosítás nélkül.
A kérdésben leírt keverék az egészségre veszélyessége mellet még azt a termőföldet, gyepet is kinyírja, amit meg szeretnél vele védeni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!