Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen tudományos magyarázatot...

Milyen tudományos magyarázatot találtak a spontán emberi öngyulladásra?

Figyelt kérdés

Hallottam TV-ben sokszor és az M1-estől kezdve a spektrumig, hogy tudományosan megfejtették ezt a rejtélyt. Konkrétam amikor, Rejtélyes, és ijesztő jelenség, amikor hirtelen kigyullad egy ember, pedig nincs tűz a közelében.A rejtélyesen hamuvá égett tetem maradványaiból, csak testrészek maradnak teljesen épen pl csak a gerince és a bal lába maradt épségben és eközben semmilyen más éghető (pl fa) tárgy nem szenved csekályke égésnyomot sem.


Íme néhány példa : A rejtélyesen hamuvá égett, Mary Reesert maradványaiból, csak a gerince és a bal lába maradt épségben vagy [link]


Tudományos cikk : [link]


Most elsőre mintha ez lett volna amit hallottam : A spontán öngyulladás első eseteit a XVI. században jegyezték fel, az utolsó ilyen eset Írországban, 2010-ben történt. Nemrég Brian J. Ford biológus olyan elméletet fogalmazott meg, amely magyarázatot adhat az egyedülálló és ijesztő jelenségre.


Ford véleménye szerint, az „öngyulladás” legvalószínűbb oka az aceton lehet, amely bizonyos feltételek mellett felhalmozódik az emberi szervezetben. Ketózis (az aceton felhalmozódás) alkoholizmus, irracionális táplálkozás, és cukorbetegség esetén jelentkezhet.

Teljes szöveg: [link] [link]


Nekem pl nem volt sosem cukorbetegségem és alkoholt sem iszok, de nagyon irracionálisnak mondható a táplálkozásom, mert sokszor áttérek különböző étkezési szokásokra, gyakran közvetlenül havonként újat kipróbálva pl a reformkonyhától kezdve a különböző országok, tájak gasztronómiai étkeire koncetrálva és ilyenkor az ételekből némi alkohol is létrejöhet a szervezetben és igen cukros számos étel. Lehet én is veszélyzetetve vagyok az öngyulladásra ?



2014. júl. 1. 17:31
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Jól érzed, de csak egy kicsit. A szenvedélyes stílusodnak szól a "jólvan hülyegyerek...stb."

Másrészt tényleg meggyőztél arról, hogy a dolgok rossz elnevezése még nem ok a létükben való kételkedésre.

Főleg ezért írtam, hogy igazad van.

2014. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha esetleg szenvedélyesnek tűnik a stílus, az két okból eredhet. Az első (és szerintem fő) ok, hogy egy írott szöveg (még hangulatjelekkel telenyomva sem) nem feltétlenül tükrözi az író lelkiállapotát, csupán azt, hogy te mit feltételezel róla, hogy is mondjam, amilyen lelkiállapotban te fogalmaznál így. Ez a "mindenki magából indul ki" elcsépelt közhely igazságtartalma. :D

A másik ok a túlfejlett igazságérzetem esetleges átérződése. :D Automatikusan, akármelyik oldal mellett kiállok, ha a másik oldal megalapozatlan véleményt tényként kezel.

Mert objektíven nézve a fizikában is működnie kell az "ártatlanság vélelmének": minden(ki) ártatlan, amíg megcáfolhatatlanul nem bizonyosodik be a bűnössége.

Ez igaz a fizika határterületeire, mint pl. a (rossz nevű :D) gömbvillám, maga a spontán égés, de a határ külső peremén ott billeg még néhány paranormális jelenség is.

Nem fogadom el vakon, de ahhoz van elég adat, bizonyíték, hogy ne lehessen elvetni. Maradok a megengedő szkepticizmusnál. Témalezáró értékű bizonyítékig nem zárok ki és nem fogadok el semmit véglegesen.

A hitnek itt nem lehet szerepe.


Persze ennek a pártatlanságnak megvan a hátránya, az elkötelezetten, radikálisan valamelyik oldal mellett álló "párthíveknek" mindkét oldalról ellenség vagyok. :)

2014. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Utánanézett valaki, milyen tudományos magyarázat van rá? -.-
2015. nov. 21. 06:35
 24/37 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tudományos magyarázat nincs, inkább csak elképzelhető de nem bizonyított, dolgokkal magyarázzák az érintett orvosok, kutatók. Mint pl: nem ismert kémiai reakciók a testben, gázok kiszivárgása a bőrön át, szintén csak feltételezés, fordított gyertyaeffektus ahol a ruha a kanóc, az emberi zsírszövet a gyertya. Alkohol kipárolgása gyulladása. Most hirtelen több magyarázat nem jut eszembe lényeg, hogy nem tudják azok sem akik állítólag személyesen láttak ilyen eseteket. Tudós emberek lévén a csodát kizárják, viszont az okot még nem ismerik. Sok esetben találtak balesetre, gyilkosságra utaló nyomokat de olyanok is vannak ahol ezek teljességgel kizárhatóak.
2015. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim válasza:

A kérdésben benne van a válasz...

E.E.

2015. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 miharminc ***** válasza:
Többször hallottam, hogy valakiben meggyulladt az alkohol. Vagyis olyan sokat ivott, hogy az alacsony gyulladás hőmérsékletű alkohol egyszer csak meggyulladt valakiben... Magam sosem láttam még ilyet, bár ismerek -ahogy mindenki- nagyivókat, alkoholistákat, még alkoholizmusban meghalt embereket is. De, hogy kigyulladt volna valaki!? Sosem tapasztaltam. Még azt sem, hogy ilyenekhez közel kerülvén azt éreztem volna, hogy túlzott, már-már veszélyes forróság van körülöttük. Javaslom, ha valaki ilyesmiről hall, alaposan tanulmányozza azt az embert akitől hallotta! Úgy értem, a szellemi képességeit. Na, alkohol nélkül aztán végképp reménytelen a spontán öngyulladás! Nem kell izgulni!
2017. dec. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

2012. júliusában sikerült az első részletesen dokumentált megfigyelés Jüan Ping (Northwest Normal University, Lanzhou, Kína) és munkatársai révén. Normál villámokat filmeztek volna nagy sebességű kamerák és spektroszkópok segítségével, amikor észrevették az egyik lecsapó villám keltette tartós fénylést. A 900 méterre lévő jelenséget közel másfél másodpercig látták, ezalatt fehérből vörösessé vált, pár métert haladt oldalirányban, majd felfelé is. A talaj feletti magassága az esti sötétség miatt nem volt megbecsülhető. A spektrumában a talajban gyakori elemeket azonosítottak: szilíciumot, vasat és kalciumot, ami megfelel a talajra lecsapó villám hipotézisnek. [7]

Laboratóriumi körülmények között Tesla óta egyelőre nem sikerült gömbvillámot előállítani, bár születtek olyan tudományos beszámolók, melyek tanúsága szerint igen hasonló tulajdonsággal rendelkező tűzgolyók megalkotása már lehetséges.

2017. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Anyám halálának 10. évfordulóján a temető krematóriumába is ellátogattam és beszéltem egy ott dolgozó munkatárssal. Tőle tudom, hogy az emberi test elhamvasztása nagyon nehéz és energia igényes. Több mint egy óra hosszat tart, és közben akkora gázmennyiséget használ el a krematórium, amivel télen egy nagyobb családi házat több napig lehetne fűteni.

Szóval csatlakozom Walter_Dornberger álláspontjához, hogy a "spontán égés" megnevezésből a spontán nagyon nem passzol a jelenséghez. Amennyiben létezik egyáltalán. Kell lennie valami általunk még felderítetlen folyamatnak, ami azt az irtózatos mennyiségű energiát átadja az emberi testnek és az elhamvad. Több tucat m3 földgáznak 10^8-10^9 Joule az energia tartalma. Ekkora energiát kell befektetni az emberi test elhamvasztásába. És a hamvadási égési folyamat nem önfenntartó, ha nem tüzelsz, elalszik a test.

Ahogy a Gangeszben is úsznak olyan megégett emberi testek, akik a nagy vízi tutaj máglyákon nem hamvadtak el teljesen.


Szóval kedves kérdező, véleményem szerint abszolút nem vagy veszélyben. Amúgy is az emberi szervezetben az alkoholnál és az acetonnál sokkal tűzveszélyesebb vegyületek is képződnek. A bélrendszerben lévő baktériumok metánt és hidrogént is termelnek. Ez a hidrogén nyomokban még a lélegzetben is megjelenik. A youtube-on rengeteg videó van, amelyben a bélgáz meggyújtásával vagánykodnak. De az eközben felszabaduló néhány joule energia kevés az ember elhamvadásához. A folyamat az éghető gázok ellobbanásával befejeződik. Gyakran még égési sérülést sem okoz.

2018. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
49%
Ne nézzetek hülyének, ez csak egy tipp lesz. De szerintem, ha 1700 évig nem állt fenn ez a jelenség (bár nem tudom létezik-e) akkor utána meg miért? Én arra gondoltam, ha van egyáltalán öngyulladás az emberi testben, akkor nem lehet, hogy valami olyasmi dolog váltotta ki, ami akkor kezdett "népszerű" lenni?
2018. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Wadmalac ***** válasza:
83%

"De szerintem, ha 1700 évig nem állt fenn ez a jelenség (bár nem tudom létezik-e) akkor utána meg miért? "

Szerintem nem lehet azt kijelenteni, hogy korábban nem volt ilyen, csak korábbi hiteles, egyértelműen erre utaló leírás nem ismert XY forrás számára.

Lehet, hogy régebben sokszor a megfelelő utólagos vizsgálat hiányzott ahhoz, hogy a megmaradt írásos nyomokból ma spontán égésre következtethessünk.

2018. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!