Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem rontjuk el teljesen a...

Nem rontjuk el teljesen a természetes kiválasztódást?

Figyelt kérdés
Hiszen ma már szinte akármit meggyógyítunk,betömjük a fogakat,szerveket ültetünk át.Ennek következtében az olyan egyén is szaporodik akinek szar a genetikája,DNS-e. Lehet ennek valami következménye?
2010. jan. 5. 18:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
Génhibás élőlények fognak születni
2010. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vissza a Taigetost! Najó annyira nem durván, de amúgy igazad van kedves kérdező!
2010. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igazad van.De ebbe a kategóriába tozik a mesterséges megtermékenyítés is.Megértem,akik így szeretnének babát,de ma természetes úton nem lehet,akkor ezek a gyerekek genetikailag hibásak lesznek,és majd az utódaik is.Ezért van a sok allergiás,rákos stb.gyerek.
2010. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Silber ***** válasza:
100%
Sokszor gondolkodtam én is egyik-másik gyökeret elnézve itt az egyetemen. Néha sajnálom, hogy manapság nem játszik szerepet a természetes kiválasztódás.
2010. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Én is ezen gondolkoztam, csak azt hittem, mizantrópnak fognak nézni.

Egy kicsit megfordítva a kérdést, szerinted ha nem találták volna fel a gyógyszereket, pl. jön egy vírus, aki meghal, meghal, aki nem, megy tovább, akkor most egy sokkal másabb világ lenne. Jó, nem hiszem, hogy Superman-ek lennének, de jobb lenne a helyzet biológiailag.

2010. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem mizantrópia, ez az emberi faj genetikai tisztaságának megőrzésére irányuló természetes ösztön - lenne. A 19. század utolsó harmadában az eugenika (az emberi faj természetes és mesterséges szelekciójának lehetőségével foglalkozó interdiszciplináris tudomány) különböző megoldási javaslatokat tett a problémával kapcsolatban, azonban ezek a 20-21. századra (itt inkább nem részletezendő) politikai-ideológiai okokra hivatkozva elhallgatásra és marginalizálásra kerültek.
2010. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azért mérlegelni kell azt is, hogy az ebbe a topikba író kérdezők és válaszolók közül valószínüleg egy sem élne a modern orvostudomány nélkül. Nagyjából kétszáz éve még természetes volt, hogy ha született 8 gyermek a családba, akkor abból kb 2 érte meg az időskort. Régebben ez az arány még rosszabb volt.


A természetes kiválasztódás pedig a nyugati világban tényleg kezdi érvényét veszteni, de szelekciós tényezők ma is ugyanúgy jelen vannak, csak más természetűek. Evolúciósan sikeres ugyanis az lesz, aki minél több utódot tud felnevelni. Az elöregedő magyar társadalom középosztályában pedig egyre nagyobb divat, hogy maximum egy gyermeket vállalnak, sokan még egyet sem. Ezzel hatékonyan kiszelektálják magukat, és hosszú távon a több gyermeket vállaló családoké lesz a jövő.

2010. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a meglátásod jó, de ez már régi infó. Sokan vallják azt, hogy az emberi genetika romlóban van, és ez igaz lehet. Éppen most mérték meg az evolúció sebességét, és eléggé gyorsnak bizonyul. Szal ez leromláshoz vezet, ez tuti.
2010. jan. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, gondolom az ide írók bármelyike bátran vállalná a halált az emberiség génállományának magasabb célja érdekében. Mert ha ezt vesszük, könnyen lehet, hogy pont te leszel az, aki szelektálódik.


Egyébként nem romlik tőle a génállomány, ugyanis az ember túlélőképességét immáron nem a génállomány határozza meg, hanem hogy előnyös képességeinket mennyire tudjuk kihasználni. Másrészt azzal, hogy több ember marad életben, a felmerülő génhibák nagyobb eséllyel fordulnak elő, mert egyszerűen több lehetőségük van. De ezzel nem romlik semmi, mert csak arról van szó, hogy több ember él. Ha teszem azt a lakosság 1 %-a bír egy bizonyos genetikai betegséggel, akkor ez nem fog megváltozni, csak több emberből az 1 % is több.


A természetes kiválasztódást nem tudjuk elrontani, mert felettünk áll. Azt, hogy olyan lényekké fejlődtünk, amely ilyen eredményesen képes megbirkózni a kihívásokkal, szintén a kiválasztódásnak köszönhetjük. A népesség növekedése ezáltal természetes folyamat, még akkor is, ha tudomány segítségével tesszük, pusztán az élet legalapvetőbb törvényének engedelmeskedünk.

2010. jan. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az emberiségnek csak egy kisebb része van olyan helyzetben, hogy a legtöbb betegséget meg tudja gyógyítani. Nagy embertömegek még csak tiszta ivóvízhez sem jutnak. Több a betegség, és több a halálozás, működik a természetes szelekció.

Egyébként ez már a kőkorban elkezdődött, mégis fejlődött azóta az emberiség.

2010. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!