Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kihalnak a férfiak?

Kihalnak a férfiak?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom nagyon hülyén hangzik a kérdés, amikor én nem rég olvastam egy cikket erről én is csak néztem,h hülye az aki ezt írta? De utána olvastam és találtam pár érdekes dolgot. Gimis vagyok még és nem biosz szakos szóval annyira nem értek az ilyesfajta dolgokhoz :D de valami olyasmit írtak,h a NAGYON NAGYON távoli jövőben (röpke 5 millió év) az Y kromoszóma eltűnik, és így "kihalnak a férfiak" (hogy ez milyen hülyén hangzik :D) ebben mennyi realítás van? Amúgy sokan írták kommentekben, h ha a férfiak kihalbnak akkor a nők is, az emberiség is de azért nem teljesen :D már ma is vannak sperma bankok ahol sok-sok apatejet tárolnak hosszú időn keresztül. 5 millió év múlva ha az emberiség még életben van, már biztosan megoldották ezt a kérdést. Lecsapolnak minden férfit mondjuk évente kétszer, és azokat még klónozzák :D

Na de ez már baromság, bocsánat. Szóval a lényeg: tényleg eltűnhet az Y kromoszóma és ha igen, miért?



2014. jún. 25. 16:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
26%
Azért halunk ki mert a nők pénz/sex vonalon nem tudják mi az elég
2014. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
menj vissza a szerelem/szex témakörbe! Eltévedtél... :D
2014. jún. 25. 16:30
 3/13 anonim válasza:
50%

teso, itt a valasz... nem halnak ki, elbuzulnak!

es ez alatt nem az apoltsag hianyat ertem, hanem azt h mindenki egyforman (kicsitol nagyig) selyemfiu akar lenni.

2014. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
37%
Én a nunccit szeresem
2014. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sadam87 ***** válasza:
100%

A jelenleg elfogadott elmélet szerint az Y kromoszóma és az X kromoszóma ugyanabból az ősi autoszómából alakult ki (néhány közös génjük még ma is van). Azóta viszont az Y kromoszóma elvesztette működőképes génjeinek nagy részét. Azok a hipotézisek, amelyek szerint az Y kromoszóma pár millió éven belül eltűnhet ennek a folyamatnak a lineáris extrapolációján alapulnak (azaz megnézték, átlagosan hány gén tűnik el egy millió év alatt, és ez alapján kiszámolták, kb. mennyi ideig tart, amíg az összes jelenlegi gén elveszik. Azonban ez egy nagyon durva becslés, és feltételezi azt, hogy a folyamat során a degradáció sebessége végig állandó. Ez azonban egyáltalán nem biztos.

Az újabb vizsgálatok alapján az elmúlt 25 millió évben valószínűleg csak egy gént vesztett az Y kromoszóma, a csimpánzoktól való szétválás óta pedig egyet sem. Azaz lehet, hogy kicsit korai a vészharang.

Azonban ha el is tűnik az Y kromoszóma, az egyáltalán nem jelenti egyben a hím nem (férfiak) eltűnését is (bár elvileg ez is előfordulhat, ha egy faj például szűznemzéssel kezd el szaporodni, de a szűznemzés (amennyire tudjuk) nem fordul elő az emlősöknél a természetben). Az Y kromoszóma eltűnése esetén egy másik kromoszómára is átkerülhet a nemet meghatározó régió, de az is lehetséges (egyes rágcsálók körében van is rá példa), hogy XO nem meghatározás alakul ki (a nőstényeknek két, a hímeknek egy X kromoszómájuk van, Y kromoszóma nincs).

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, de 5 millió év nagyon sok idő ezalatt a 2-3 százezer év alatt amióta kifejlődött az ember volt már olyan is, hogy az emberi faj majdnem kihalt és a párezer túlélő újra elszaporodott. Szerintem ezt is figyelembe kell venni egy ilyen kérdéseknél, mert ilyen újra előfordulhat. 5 millió év olyan sok idő, hogy a fajunk lehet fent sem marad. Hiszen kb. 6000 éves az első idegen lényektől viszonylag metes civilizázió megalapulása. (Sumér) 6000 év ez igen kis idő, de ha nem irtjuk ki magunk nem támadnak ránk az idegenek nem lesz semmi jelentős galaktikus meteor, aszteroida, gamma kitörés meg ilyenek, akkor eltudom képzelni. Miért? Nos a férfiak végzik a kemény munkát, így rövidebb az életünk. A nők az utóbbi évszázadban teljesen függetlenedtek olyan munkákat válalnak amilyet szeretnének, régen az volt a rend, hogy a nő otthon neveli a gyereket, főz, mos, takarít. Ez azonban ma már nem így van, fejlődik a technika, nő az élettartam stb... ezen okok is elvezethetnek egy ilyen jövőhöz. Robotokkal elvégezhetőek a fizikai munkák így a férfiak egyre inkább kiszorulnak a nők életéből, a családalapitási vágy csökkenése vagy a nő nővel féle családok előtérbe kerülése meg a sperma bankok sbt stb stb mind elvezethet ide. Egyébként hol volt ez a cikk, linket tudsz küldeni?
2014. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

"Amúgy sokan írták kommentekben, h ha a férfiak kihalbnak akkor a nők is, az emberiség is de azért nem teljesen "

Ez baromság. Egy nőnek nincs szüksége sem férfira, sem sperma bankra ahhoz, hogy gyereket nemzzen.

[link]

[link]

2014. jún. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azóta már utána jártam ennek a sperma gondnak.
2014. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy férfi nem nélkül tovább létezzen az emberiség nem lehetetlen egyáltalán. Elméletileg egy nő testében minden megvan ahhoz, hogy hímivarsejt nélkül elkezdődjön benne az élet. Hogy gyakorlatilag mi az a valami, a katalizátor egy emlősnél, Mária esetében ugye a szentlélek volt állítólag, azt nem tudjuk. Egy biztos, az így születő gyerek csak és kizárólag nőnemű lehet logikusan, és szakasztott mása lesz az anyjának (itt sántít is a Jézus történet egy picit). Nagyon hajaz ez a dolog valamire amit klónozásnak hívunk és egyre profibban műveljük nem?
2014. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha ki is halnak a férfiak, valószínűbb (vagy hamarabb) hogy pl. úgy, ahogy Merle elképzelte a "Védett férfiak"-ban:

Egy ismeretlen járvány csak a férfiakat pusztítja el.

[link]

2014. jún. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!