Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nők/nőstény állatok miért...

A nők/nőstény állatok miért élnek tovább mint a férfiak/hím állatok?

Figyelt kérdés

Továbbá a kiherélt kisállatok is (pl macskák) miért élnek 2-3 évvel tovább? Összefüggésben van esetleg az alacsony tesztoszteron szinttel?


A madárpókoknál is például a hímek legfeljebb 15, a nőstények akár 25-30 évig is élhetnek. Még sok ilyen példát lehetne mondani.


Az olyan válaszoktól, hogy "mert Isten így akarta" meg hasonló nem tudományos jellegű válaszoktól kíméljenek...



2014. jún. 11. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az indoklás fajoknál változó lehet.


Mivel evolúciós szempontból a nőstény élete fontosabb, mint a hímé (kevés hím sok nőstényt meg tud termékenyíteni) ezért el tudom képzelni, hogy a szelekciós nyomás közreműködött a hosszabb életű nőstények elterjedésében.


Embereknél más látványos okok is lehetnek: Nők ritkábban vállalnak be irányító, nehéz fizikai, vagy mérnöki munkákat, vagyis az igénybevétel és a felelősség rajtuk kisebb. (Nem érdekelnek a feminista reakciók, ez szimplán statisztikai adat.) Másrészt a szociális rendszerünk is jobban kiszolgálja a nőket (5 hajléktalanból 4 férfi), szóval a nők élete több szempontból is könnyebb és jobban bebiztosított. Persze ez a rendszer nem ok nélkül alakult ki ... az ember ösztön szinten továbbra is tisztában van azzal, hogy a nők túlélése fontosabb és ennek megfelelően alakítja a társadalmi szokásokat és juttatásokat.

2014. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a nők lelkileg sokkal inkább igénybe vannak véve mint a férfiak, ami sokkal súlyosabb hatással van az egészségre, mint a fizikai hatások, tudom hogy ez vita tárgya, de én maximálisan hiszek ebben. Az a teória a valószínűbb az emberi faj esetében, hogy a nők jobban igyekeznek, hogy konzerválják az egészségüket. Nálunk a családban is tökéletesen jelen van a dolog, a nők lelkesen szedik a vitamint, járják a kezeléseket, a férfiak meg csak legyintenek az ilyesmire, hiába próbáljuk győzködni őket.

Állatok esetében szerintem is a fajfenntartással lehet kapcsolatos a jelenség, az anyatermészet mindent arra hegyez ki, szaporodni, túlélni.

2014. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!