Létezik ember állat hibrid? Ez gondolom nem igaz, ti mit gondoltok róla?
A testfelépítést illetően, vagyis ami a biológiai mivoltunkat illeti olyanok vagyunk, mint a többi gerinces. Az emberi mivoltunk a jóval nagyobb mérvű gondolkodási kézségünkben és a tudatosságunkban nyilvánul meg.
Ha sikerülne is valamilyen génmanipulációval létrehozni ember-állat hibridet, nem biztos, hogy ezt az illető kutatócsoport nyilvánosságra hozná, mert nagyon kemény visszhangja lenne a társadalom részéről. Ezt szerintem ők nem vállalnák.
Eszembe jutott, hogy a képen látható dolog Patricia Piccinini egyik műve, itt van több is:
De aztán megláttam, hogy kisbetűvel ez is ott van a cikk végén... mindegy, aki nem veszi észre, még azt hiteti, lefényképeztek egy kutyámajmot.
Hát hogy ne létezne ember állat hibrid!
Például megyek az utcát és mondjuk egy ember csak köp egyet a földre akkor rögtön az jut az eszembe hogy ez mekkora állat.
Vagy ha egy ember ordít a semmiért akkor: mekkora marha vagy azt gondolom hogy h**** majom.
Vagy a lányokra szokták még mondani hogy h**** liba vagy h**** tyúk. :D szokták még mondani egymásra a csajok hogy dagadt tehén vagy bálna. :D
Szóval léteznek emberi külsejű de valójában bődületes nagy h**** állat emberek is a világon! :D
"Ezt hogy érted? Rendes hibrid embriókat állítanak elő, amiből utód fejlődhetne? Akkor ez simán lehetséges."
Itt sem ember-állat szörnyekre kell gondolni. Úgynevezett citoplazmatikus hibrideket (cibrideket) hoznak létre, ami azt jelenti, hogy a sejt sejtmagja és a citoplazmában található sejtorganelummai különböző élőlénytől származnak. Ez azért lehetséges, mert a sejtorganellumoknak (pl. mitokondrium) alapból saját örökítő anyaguk van, ami különbözik a sejtmag örökítőanyagától.
De az ember (és az állatok) tulajdonságait alapvetően a sejtmagban, a kromoszómákban található genetikai állomány határozza meg, a sejtalkotók genetikai állományának megváltozása csupán a sejtszintű működést befolyásolja. Szóval, ha nem pusztítanák el ezeket, akkor sem szörnyek születnének, hanem normál emberek, vagy állatok attól függően, hogy a sejtmag kitől származott, csupán a citoplazmában található sejtalkotóik lennének mások.
Amúgy ezek a kísérletek sokat segíthetnek az olyan betegségek gyógyításában, amik kialakulásában a mitokondriális működés zavarai közrejátszanak (Parkinson-kór, Alzheimer-kór).
vadászok lőttek egy ilyet még régebben namidiában:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!