Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék venni egy távcsövet,...

Szeretnék venni egy távcsövet, lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Első távcsövem lenne, de nem szeretnék valami nagyon drága készüléket.

Két távcsövet néztem, szerintetek megéri az a +10000 Ft hogy 10 mm-rel nagyobb az átmérője?

Ez a két távcső:

[link]

[link]

köszi



2014. ápr. 13. 18:03
1 2 3 4
 31/38 Stolz válasza:
A tükrök közötti különbséghez sajnos nem igazán értek én sem.
2014. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,

A másik távcsőbolt is inkább a 90/900-at ajánlotta, azt mondták hogy a 130/900-asnak nem olyan jó az optikája.

Városból (szerintem) fő célpontok a bolygók lesznek a fényszennyeződés miatt, és a lencsés jobban használható bolygóra.

azonban szerintem a szóban forgó refraktornak már nem olyan kicsi az átmérője, valószínű városokon kívűl lehet mélyégre is használni.

Szállítással nincs különösebb baj, autóval megoldható, meg az a 12-15 kg nem olyan nehéz hogy ne tudjam ilyen rövid távon cipelni.

2014. ápr. 26. 13:43
 33/38 A kérdező kommentje:

Szerencsére még van 2-2,5 hónap mire tudok venni távcsövet, addigra talán biztosan fogom tudni melyik kell :)

Emlékszem mikroszkóp vásárlásnál nem volt ennyire nehéz a választás :)

2014. ápr. 26. 13:51
 34/38 Stolz válasza:

Még egy ötlet, van még időd úgyis gondolkozni:


Esetleg térj vissza az eredeti gondolathoz (kis lencsés), de a rendelkezésedre álló nagyobb keretből turbózd fel minőségibb, jobb okulárokkal és AZ-3 állvánnyal, rendes keresővel. A szériatartozékként a távcsövekhez adott Barium okulárok ugyanis nem az igaziak. Az okulár pedig a távcsöved fele, igaz ez a mondás, bár erre sokan nem figyelnek :)


A kis lencsések közül van két féle is, a 70/500 és a 80/400-as is. A 70/500-as bolygóra, a 80/400-as pedig mélyégre jobb némileg. Itt van róluk egy teszt:

[link]


Ezek nagyon könnyen hordozható távcsövek, akár hátizsákban is vihetőek kirándulásra is akár, igazi sötét helyre. Ha megszereted a hobbit, és lesz majd pénzed igazi nagy tükrös távcsőre, ez akkor is megmaradhat túratávcsőnek, tehát semmiképpen nem kidobott pénz.


Van időd gondolkozni és szerintem mindenképp keresd fel a két budapesti távcsőboltot, hogy élőben is lásd a műszereket.


Ha a 130/900 és a 90/900 közül kellene választanom, akkor meg én is a 90/900-asat venném meg.

2014. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Mindenképpen el fogok menni a távcsőboltokba.

Ez a műszer elég sokáig társam lesz, nem hiszem hogy hamar le fogom cserélni, ezért szeretnék olyat ami kezdésnek jó, de hosszútávra is megfelelő. Ezért gondoltam többet rászánni.

Nem tudom hogy ezek a kistávcsövek elegek lennének-e 4-5 évig.

2014. ápr. 26. 14:09
 36/38 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy tervezem hogy összeírok sok kérdést ami eszembe jut, és úgy megyek majd a távcsőboltba.
2014. ápr. 26. 14:10
 37/38 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Majd oszd meg légyszi, hogy végül melyiket választottad, mert érdekel :)


Én is távcsővásárlás előtt állok, és dilemmában vagyok...

2014. ápr. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Rendben :)
2014. ápr. 29. 06:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!