Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik a gravitáció?

Hardcoreman kérdése:

Hogyan működik a gravitáció?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a kérdés, de még nem találtam rá választ. Nem tudom jelenleg a tudomány talált-e választ a gravitáció működésének leírásása, de ha valaki tud valamit, kíváncsian várom a válaszokat.

2014. ápr. 11. 17:16
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Köszönöm a helyesbítést a Higgs-bozonnal kapcsolatban !

A 3 tér 1 idő dimenziókon túl további 6, 7 , illetve 22 dimenzió létezését próbálja bizonyítani a húrelmélet.Egy videóban hallottam én is,hogy a további "extra" dimenziók létezését a térben beágyazva, zsugorodva feltételezik. Nos, elgondolkodtató,hogy az általunk ismert 4 dimenzió a maga tulajdonságaival létezik és ezen túl a térbe beágyazódott további dimenziók milyen szerepet töltenek be.Hadd idézzek valakit : "A tudomány a természetet tanulmányozza, mindent ami létezik fizikai törvények irányítanak (*),azok által vannak egyensúlyban.Be kell látni,hogy mi is a természet részei vagyunk ; ily módon minket is fizikai törvények irányítanak ?" Elképzelhetőnek tartom ebből következtetve,hogy talán, - és ez egy nagyon bizonytalan, talán - érzékek,érzelmek, vagy egyéb olyan dolgok amelyek nem anyagokra(szervetlen ) hatnak, hanem olyan dolgokra hatnak,mint az élőlények ,akik képesek érezni ezen az extra dimenziók hatását " plusz mező , hozzátartozó részecske "

2014. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"A "gumilepedő-modell" csakis azért tud besüppedni mert kétdimenziós. Ha mindhárom dimenzióra vesszük, akkor nincs ami besüppedjen, mert minden irányba ugyanannyi helyet szorít ki."

"Az a baj, hogy még mindig nem tudsz négy dimenzióban gondolkozni."

2014. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Ez az Einstein-féle magyarázat, miszerint a tér egy gumilepedőhöz hasonlít és a benne lévő tárgy ahogy belesülyed, behajlítja, véleményem szerint helytelen, mivel a gumilepedő kétdimenziós, a világ pedig 11 dimenziós"


Ajánlom figyelmedbe a "hasonlít" szót.


Einsten szerint a világ egyébként nem egy gumilepedőhöz hasonlít, hanem egy négy dimenziós Riemann-tér írja le, aminek a metrikáját a benne lévő anyag energia-impulzus tenzora szabja meg, a testek pedig eszerint a metrika szerint mozognak geodetikus vonalakon. Ez a gravitáció.


Na most mivel te ebből nyilván egy szót sem értesz, ezért veszik elő neked a gumilepedőt.


("véleményem szerint helytelen". Jézus!)

2014. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Előző hozzászóló: Én hétköznapi ember számára érthető magyarázatot keresek arra hogy egy több energiával rendelkező halmaz (nagy test) miért vonz egy kevesebb energiával rendelkezőt (kisebb test). Mi történik a részecskékkel, stb?
2014. ápr. 12. 08:32
 15/21 anonim ***** válasza:

"Én hétköznapi ember számára érthető magyarázatot keresek arra"

Na itt tévedsz hatalmasat.

A magasabb szintű fizika nem így működik.

2014. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha viszont hétköznapi magyarázatot keresel, és megkapod (gumilepedő), akkor legyél tisztában vele, hogy ez csak egy hétköznapi magyarázat, tehát nem a dolog hajszálpontos tudományos leírása. És akkor ez alapján ne kritizáld meg a tényleges magyarázatot, mert az csak arra jó, hogy valamilyen szinten érzékeltesse veled a dolgot, nem pedig kimerítő tudományos magyarázat.


A gumilepedő valóban 2 dimenziós, de nem azért, mert az elmélet téves, és Einstein elfelejtette, hogy a tér meg három dimenziós, hanem azért, hogy el tudj képzelni valamennyit a dolog lényegéből.


Az igazi, pontos leíráshoz nem jó semmiféle szemléletes kép, csak az egzakt matematika, a tenzorok, a differenciálgeometria stb. De ezeket a nagyközönség nem értené meg, ezért találnak ki nekik ilyen gumilepedő modelleket.

2014. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szóval ez azt jelenti hogy az emberiség egy vékony rétege értheti meg a gravitációt, mert csak matematikailag lehet magyarázni? Hát akkor eleve baj van... :)) Azt is kérdezhetném: Miért van az, hogy az ellentétes töltések vonzzák, az azonosak pedig taszítják egymást? Egyáltalán miért van kétféle töltés? Erre is csak matematikai magyarázat lenne?? Nem hiszem...
2014. ápr. 12. 15:24
 18/21 anonim ***** válasza:

Elvileg bárki megértheti, ha hajlandó elvégezni az ehhez szükséges munkát (vagyis 5-10 évig tanulni felső fokon matematikát, fizikát). De tény, hogy ezt a munkát nem mindenki hajlandó és képes elvégezni, és nem is lenne jó, ha így lenne, mert akkor nem lenne, aki kenyeret süt, színdarabot ad elő vagy agyat operál.


Azzal viszont nincs semmi baj, hogy a dolgokat igazán mély szinten csak matematikával lehet magyarázni, ugyanis a matematika a tudomány nyelve.


Azzal is tisztában kell lenni, hogy a tudomány nem a miértekre keresi a választ, hanem a hogyanokra. Tehát nem foglalkozik azzal, hogy miért van kétféle töltés, és azok miért vonzzák egymást, hanem azzal foglalkozik, hogy pontosan hogyan vonzzák egymást. Persze előfordul, hogy egy dolgot visszavezet egy még elemibb dologra, és akkor mondhatjuk, hogy megtalálta a dolog "miértjét", de végül mindig oda fog jutni, hogy lesznek végső "miértek", amire a tudománynak nem feladata válaszolni. Arra a filozófia való.

2014. ápr. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

" A "gumilepedő-modell" csakis azért tud besüppedni mert kétdimenziós. Ha mindhárom dimenzióra vesszük, akkor nincs ami besüppedjen, mert minden irányba ugyanannyi helyet szorít ki."

Tévedés, kérdező.


Ha szeretnéd ezt elképzelni, akkor előbb vissza kell menned.

1 dimenziós gumiszál tud görbülni?

Nem feszülni (mikor meghúzod) - hanem tényleg görbülni.

Persze - de csak 2 dimenzióban.


2 dimenziós gumilepedő tud görbülni?

Persze - 3 dimenzióban.

3 dimenziós gumitömb tud görbülni?

Persze - de csak 4 dimenzióban.


Ha a (legalább) 4 dimenziós térszemléletet szeretnéd megérteni, ahhoz viszont tényleg elég sokat kell tanulni.

2014. ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ez azt jelenti hogy az emberiség egy vékony rétege értheti meg a gravitációt, mert csak matematikailag lehet magyarázni? Hát akkor eleve baj van... :))"

Nincs baj, bárkinek lehetősége van matematikát tanulni, nincs tiltva sehol.


"Azt is kérdezhetném: Miért van az, hogy az ellentétes töltések vonzzák, az azonosak pedig taszítják egymást? Egyáltalán miért van kétféle töltés?"

Kérdezhetnéd, de hogy jön ide? Nagyon sok nagyon egyszerűnek tűnő, de pont ezért borzasztó nehéz kérdés van a világon, nyilván lehet belőlük szemezgetni.


"Erre is csak matematikai magyarázat lenne?? Nem hiszem..."

A tudomány nem egy templom, ahol hinni kell.

2014. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!