Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik ez az áramköri alkatrés...

Melyik ez az áramköri alkatrész? Jelgenerátor?

Figyelt kérdés
Amikor egy szakkönyvben ez olvasható: "Az áramkört négyszögjellel vagy vagy szinuszjellel (esetleg fűrészjellel) hajtottam meg" vagy "Az áramkört 56 Hz-cel hatottam meg" stb. Ez melyik áramköri alkatrésszel oldahtó meg? Számítógépes vezérlést össze lehet rakni?

2014. márc. 23. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak jelgenerátorok amik széles frekvencia tartományban képesek előállítani négyszög,fűrészfog (háromszög) szinuszos és egyéb periodikus jelalakokat.

Azonban ezek drágák.Ha egyféle speciális alakú periodikus feszültség kell akkor azt egy céláramkörrel oldják meg.

Az alapja mindig egy oszcillátor plusz a kívánt jelalak előállításához szükséges elemek.

2014. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akár a netről is tudsz leszedni olyan progit, amivel a számitógéped hangkártyájából ilyen spéci jeleket ki tudsz csalogatni.
2014. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk! A jelgenerátor több alkatrészből álló egység. Nagyon sokféle jelgenerátor van. Az egyszerűbbeket egyetlen tranzisztor (vagy alagút-dióda, stb)., és néhány ellenállás, kondenzátor, esetleg tekercs alkotja. A bonyolultabbak a laborműszerek, CD-lejátszó, számítógép, stb.

Nekem a 555-ös csip a kedvencem, itt egy link hozzá:


[link]

2014. márc. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!