Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire, hol használhatják ezt...

Mire, hol használhatják ezt az alkatrészt? Többi lent!

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez a tengelyszerű alkarészhez kell cnc programot írnom és röviden jellemezni kell az alkatrész funkcióját is. Tudnátok ebben segíteni?



2013. szept. 29. 17:24
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát a jófene tudja, a jobb oldal olyan, mint egy szerszámbefogó kúpja, de az nemigen lehet, mert nincs semmi nyomatékátvivő a másik végén. A gömbfejek kúpos oldala is ilyen ,de a másik vége ott sem stimmel. Befogópatron agy sem lehet, mert akkor baloldalt kúpos furat lenne és kívül menet.

Ezt olyasvalaki fogja csak megmondani, aki dolgozott ilyennel már és formáról azonnal beugrik.

Nincs tippem, főleg, hogy se tűrés, se felületminőség, amiből tippelhetnék, hol futna csapágy vagy ilyesmi.

Addig ez csak egy kütyü, ami oda való, ahová pont ilyen kell. :)

2013. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez egyszerűen egy esztergálási példa, ahol sok féle művelet és megmunkálás van összegyűjtve egy munkadarabon. Gyakorlati funkciója nulla!
2013. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ehhez elgalább 5-6 szerszám kell és ha nincs szolgaorsó akkor két felfogás, utóbbi esetében programozni is könnyű. Gyakorlati haszna? Abszolút semmi, nem látom értelmét, mire lehetne használni.
2013. okt. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először a "B oldal"-t kell elkészíteni egész az átmérő 56-ig,mert forditás után (átm.43- at befogva)ezt kell kiórázni, hogy egytengelyű legyen az "A"oldal-on lévő kúpos résszel menettel.
2013. okt. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Jellemezni az alkatrész funkcióját?


Már nem azért, de én erre azt mondanám, hogy jellemezze a funkcióját az alkatrész TERVEZŐJE, mert én csak legyártani fogom, és a rajzból nem derül ki mi az alkatrész feladata, és nem vagyok se médium, se gondolatolvasó, hogy kitaláljam mi ez egyáltalán, csak azt kell belelátni ami információkat megkapsz, találgatni felesleges és hülyeség is, ez műszaki rajz, nem művészet...

Az persze más téma, ha te tervezted, de akkor meg nyilván tudod mi a funkciója...

2013. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Így van. Kezembe adják a rajzot, legyártom, megkapom a fizetésemet. Tovább nem érdekel, másnap már emlékezni sem fogok rá. De szerintem is csak egy esztergálási példafeladat.
2013. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!