Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkatrészt keresek a használta...

Alkatrészt keresek a használtan vett csillagászati távcsövemhez, de nem tudom mi a neve. Azt a derékszögű "valamit", amibe az okulárt kell dugni?

Figyelt kérdés
Használtan vettem egy csillagászati távcsövet, de hiányzik belőle az a kis derékszögű "valami", amibe az okulárt kell beledugni, és ezáltal felülről kell belenézni a távcsőbe, nem szemből. Mert így elég kényelmetlen az eget nézni, hogy leginkább majdnem feküdnöm kell a földön és a nyakam is hamar elfárad. Viszont kezdőként nem tudom, hogy mit keressek, mi az alkatrész neve.

2012. márc. 6. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Diagonal, Amici pizma.


valami ilyesmi, nem? [link]

2012. márc. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Zenitprizmát keress...


[link]

2012. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És mindegy, hogy milyen fajtát veszek? Úgy értem, hogy minden refraktorba jó bármelyik márkájú zenittükör, csak az a lényeg, hogy a méret (1.25") jó legyen?
2012. márc. 9. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!