Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet, hogy mind egyek vagyunk...

Lehet, hogy mind egyek vagyunk és a világ csak a tudatalattink és vágyaink kivetülése?

Figyelt kérdés

Sok gyk-s kérdésben olvastam ezt és Zietgeist, David Icke, Alan Watts filmben is hallottam ezt, hogy a vezető ELIT rég tudja, hogy a világon a részecskék már nem lesznek egyre apróbbak és felesleges már kutakodni, mert a részecskefizikában is az a filiozófia jelenik meg, amit évezredekkel előttünk bölcs vallások leírtak, azaz hogy mind egyek vagyunk és a mit valóságnak vélünk csupán képzeleteink szüleménye. Betegségeink, kudarcaink pusztán félelmünkből ered.


Modern kvantumfizika szerint van egy olyan sejtés, amit elhallgatnak vagy nem akarnak tudomást venni róla, amiben a Titok c. film alapja épül, hogy kiderült már modern érzékelőkkel is alátámasztva ez, hogy az anyagi világ nem igazán létezik, csak mi hisszük azt és valójában ez itt kívűl, mind csak bennünk van és minden csak mi vagyunk. Ez valóban létezhet?


Most hagyjuk, hogy milyen forrásokból olvastad előszőr (konteok stb), de valóban lehet hogy végülis valóban minden az életben, a sorsunk, életeink sikere csak a belső félelmeink és vágyaink kivetülése ?


Lehet, hogy ténleg csak azért vagyok májbeteg, mert valamit nem tudok megemészteni és nem ilyen anyagi dolgokban kell keresni a hibát, hogy sok cigi meg zsíros, sós hús evés ?


Az ELIT sokszor fejezi ki irónikusan a sorok közt az emberek elé tárva az igazságot, pont hogy ne vegyék komolyan, ezzel tudatalatt teszik nevetségessé azt, hogy elvessük azt ami valóban igaz. A Mátrixban is ez van benne, de lehet a gazdag vezetőink már régen tudják ezt ?


A Kabbalahban amit tílos tanítani és terjeszteni nem beavatottnak értelmezéseket magyarázni szintén ez a gondolat van benne. Ma már ezeket a Szent Zsidó ősi tudást is elmagyarázták és itt is pont ez van. Minden titkos ősi beavatás és ősi vallás szintén irónikusan ezt tanítja. Lehet hogy valóban igaz ?


"Csak úgy tűnik számomra, hogy egy hatalmas világ létezik, de valójában csak a belső vágyaim és tulajdonságaim alapján képzelem mindezt. Azok bennem jelennek meg a vágyaim négy szintjének megfelelően kövületi, növényi, állati és emberi képek formájában.


A valóságban nincsen világ. Csak úgy tűnik számomra, hogy mindaz létezik, de én azt csak úgy látom, mint egy mozifilmet a filmvásznon."


[link]


Lehet, hogy tévúton keressük mindenben a betegségek okát, meg kezelésének terápiáját közben azt csak magunkban kellene megtalálni ? Pont ilyen a gyógyszer is, hogy egy hatása van amivel valamit "gyógyít" (ha gyógyít), ezzel egyidejűleg egy másik mellékhatása, amivel másik bajt idéz elő, tehát a betegségek nem tűnnek el az orvostudományban, csak felváltják egymást.Lehet, hogy tévúton keressük mindenben a betegségek okát, meg kezelésének terápiáját közben azt csak magunkban kellene megtalálni ?


2014. márc. 6. 17:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Ott nincs detektorral lemérve / megfigyelve hol ment át. Azaz nincs megfigyelő. "


De meg van mérve a polárszűrő által, így összeomlott, de ha összekeverjük később és aztán mérjük meg azaz nem tudjuk meg a TUDATUNKKAL az eredményt, akkor mindkét résen átmegy. Azaz a tudat teremet anyagot.


"Ezek szerint tudata van egy fényképezőgépnek is amin amin van mosoly érzékelő és van arcdeketkor"


Nem igaz a detektornak nincsen tudata. Ha megmérjük a fotont amikor átmegy a résen csak nem tudjuk hol ment át, akkor mindkét résen átmegy, ha tudnánk hol menne át, akkor csak az egyiken megy át. Itt semmi egyéb sem hat a fotonra, csak a tudatunk ! Elég érdekes ez.


""Ha 2 rés van előtte és látszólag átmegy mindkét résen, akkor is valójában csak egyen megy át, csak nem tudjuk melyiket "


Dehogy. A kvantumfizikai modell kiadja hogy nem, az rendkívül irreálisnak tűnő modell miatt kísérleteket elvégezve azok alátámasztják a modellt."


Dehogyis. Valójában csak az egyiken megy át. Ha két rés van a foton előtt más úton megy át a résen ami előtte van, mint amikor egy van előtte. Valahonnan tudja, hogy mi van előtte, TUDATA van !


Az hogy gyógyszerekkel nem lehet betegséget úgy gyógyítani, hogy megszűnne egy másik nélkül ez is a spiritualizmust támsztja alá. Van olyan növényi anyag mely úgy hat betegségre, hogy nincs mellékhatása, de olyan gyenge hogy nem gyógyítja meg. A gyógyszer esetleg meggyógyít valamit, de más bajt okoz, azaz kiderül, hogy a spiritualitás azaz az amíg az okot nem szüntessük meg a baj megmarad érvényesül. Úgyanis materiálisan nem lehet gyógyítani

2014. ápr. 3. 16:14
 12/15 anonim ***** válasza:

A tudat definíciójára adtad hogy "Bórzasztó egyszerű, a megfigyelő amivel észleled a világot."


Erre írod azt hogy "Nem igaz a detektornak nincsen tudata."

Én csak egy fényképezőgépről írtam, az arcdetektor nem olyan detektor mint amire a detektor szót szokták érteni. Mint a húz és a von ugyan azt jelenti, de mégsem jó az ha azt mondom hogy a huzaton nagy volt a vonat.

Mondjunk arc felismerőt helyette.

Még félre is értetted, a többibe bele sem mentünk. Egyébként pont azt mondtam hogy nincs tudata, de a te "bórzasztó egyszerű" definíciód szerint mégis van. Fel sem fogtad hogy nem jó a "bórzasztó egyszerű" definíciód.


Amiket írsz a két rés-ről látszik hogy a kvantumfizikában a legalapvetőbb dolgokat sem tudod illetve tévesen tudod. Írtam Schrödinger macskájáról is ami rávilágít hogy nem olyan egyszerű hogy hol a határ a tudattalan (anyag) és a tudatos megfigyelő között, valamint arra , hogy egyáltalán hol a határ ahol még nem omlik össze a hullámfüggvény.


A gyógyszerekről, az orvostudományról meg egyáltalán a tudományról annyit hogy a tudománynak köszönhetjük hogy 7 milliárd ember élhet ezen a bolygón. Tudomány nélkül nem élhetne ennyi ember. Ha nem lenne tudomány ezt ide le sem tudnám írni, internet sem lenne és valószínű már rég meghaltam volna.

Csináltak és csinálnak tudományos kísérleteket azokkal akik (hajlandóak) különböző ezoterikus dolgokat tudnak hogy tényleg tudják e, pl auralátás. Csak ehhez kölcsönösen megállapodott protokollnak kell megfelelni, nem lejáratásról van szó hanem elfogulatlan tudományos vizsgálatról, kutatásról. Csak eddig senki nem ment át a teszten, pedig nem kell 100%-osnak lenni a tesztnek hanem a vak találgatásnál statisztikailag jobb eredményt kell elérni auralátás esetében, de mást is vizsgálnak ez csak egy példa volt.


Ahhoz hogy valami tudományosan elismert publikációba egyáltalán megjelenhessen ahhoz bizonyos protokollnak meg kell felelni azért hogy ne szennyezzék a tudományt és a kutató intézeteknek hírnevét ne rontsák őrültek és csalók.

2014. ápr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Amiket írsz a két rés-ről látszik hogy a kvantumfizikában a legalapvetőbb dolgokat sem tudod illetve tévesen tudod. Írtam Schrödinger macskájáról is ami rávilágít hogy nem olyan egyszerű hogy hol a határ a tudattalan (anyag) és a tudatos megfigyelő között"


Ezt pont az írja, aki képtelen értelmezni a kétréses kísérletet és abszolút gőze sincs a kvantumfizikáról :-P


Nincsen tudattalan megfigyelő ! Csak tudatos megfigyelő van. A detektornak nincsen tudata, de a kvantumrészecske hullámfüggvénye nem a dektektórtól ömlik össze, hanem a megfigyeléstől. Ezt te nem érted ?


"A gyógyszerekről, az orvostudományról meg egyáltalán a tudományról annyit hogy a tudománynak köszönhetjük hogy 7 milliárd ember élhet ezen a bolygón. Tudomány nélkül nem élhetne ennyi ember."


Nem hiszem, hogy a gyógyszerek miatt élnek többe, hiszen annyi mellékhatásuk van, hogy gyógyításra alkalmatlanok. A tudomány egyébként jó dolog, hiszen a kvantumfizikával is csak a spiritualitást a tudat elsődlegességét értettük meg. Kérdés hogyan tovább

2014. ápr. 12. 18:33
 14/15 anonim ***** válasza:

"Ezt pont az írja, aki képtelen értelmezni a kétréses kísérletet és abszolút gőze sincs a kvantumfizikáról :-P"


Ezek szerint a kvantumfizikusoknak abszolút gőze sincs a kvantumfizikáról, az a lényeg hogy neked van gőzöd róla.


"Nincsen tudattalan megfigyelő ! Csak tudatos megfigyelő van."


Akkor nem tudom hogy mit csinál egy mozgásérzékelő. Azt meg végkép nem tudom hogy mit csinál egy olyan szoftver aminek fejlesztésébe haverom is részt vett mely többek között a kamerára kötött képen lévő embereket számolja, ha nem megfigyelést végez akkor nem tudom mit csinál.


"A detektornak nincsen tudata, de a kvantumrészecske hullámfüggvénye nem a dektektórtól ömlik össze, hanem a megfigyeléstől. Ezt te nem érted ?"


Értem. Te nem érted. Ez egy önkényes interpretáció. Logikailag helyes hogy csak akkor omlik össze ha ember megfigyeli. Az is helyes hogy már a bezárt macska elég hozzá hiszen tudatos lény ő is. Sőt lehet hogy a detektor elég hozzá már önmagában mert makroszkópikus méretű. De az is lehet hogy megfigyelem és még sem omlott össze, majd csak akkor ha elmondom valakinek és úgy élem meg mintha összeomlott volna már akkor amikor megfigyeltem. Ezek közül bármelyik interpretáció ráilleszthető ellentmondásmentesen.


"Nem hiszem, hogy a gyógyszerek miatt élnek többe" ...


Erről meg vagy győződve? Nem kizárólag gyógyszerek hanem az orvostudomány minden területe beletartozik.

2014. ápr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Amit feltettem kérdést nem várok választ.

Ha én nem tudok valamit akkor vagy utánanézek vagy megkérdezem. Ha viszont valamit nagyon tudok akkor nem kérdezem meg. Te viszont megkérdezed és még kioktatod a válaszadót. Ha ennyire tudod akkor felesleges megkérdezned. Old meg a világot megváltó egyenletet!

Ha bölcs vagy akkor nem írsz semmit és elgondolkozol ezen. Ha annyira tudod akkor menny kvantumfizikusnak és/vagy menj orvosnak.


Ennek nincs semmi értelme tovább, ez egy meddő vita, tudom hogy mindig megmagyarázod, nem fogok itt kakaskodni. Több választ nem fogok adni, van nekem jobb dolgom is és nem érdekel hogy mit írsz.

2014. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!