Ki ma a világ legjobb fizikusa?
Figyelt kérdés
2014. febr. 21. 21:04
4/6 anonim válasza:
Stephen Hawking olyan mint egy évszázaddal ezelőtt Albert Einstein. Jó fizikusok, de közel sem a legjobbak csak a leghíresebbek. A kettő pedig távolról sem ugyanaz. Egyébként meg nem hiszem, hogy meglehetne húzni egy vonalat, hogy innentől ez az ember a legjobb fizikus, meg ez ember függő is, hogy ki mit gondol.
5/6 anonim válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Attól is függ, milyen területen veszed, és mi számít jónak. Hawking valóban jó, első gondolatom ő volt, mikor láttam a kérdést. A világegyetem keletkezéséről valóban rengeteget tud, de pl. asztrofizikából(lsd. égitestek pályája meg hasonlók) nem tudok munkásságáról, pedig ez is fontos terület, lsd. mekkora port kavart az ISON üstökös. Ha ma alatt azokat is beleérted, akik már meghaltak, de még van hírük, talán Newtont nevezném meg, esetleg da Vincit, aki mérnökként sokat dolgozott, bár nem tudok olyan felfedezéseiről, amik úgy vitték volna előre a világot, mint Newton tételei, ám a technikai haladást ő is előresegítette (volna, hogyha megértik a munkásságát). De nem csak ebben áll az, hogy valaki jó fizikus, hiszen az is számíthat, hogy mekkora a potenciál a fejében. Ki tudja, valaki most csak egy 3 éves totyogó kisgyerek, de 20 év múlva már őt fogják úgy emlegetni, mint azt az embert, aki 5 év alatt érte el azt, amit Hawking 50. Vagy Szabó Attila, megnyerte a legutóbbi nemzetközi fizikaolimpiát. Az első tétel asztrofizika volt, a ásodik nanorészecskék viselkedése, a harmadik jégfizika. Ebből nyerni, szerintem sokat elér majd.
6/6 anonim válasza:
Ezen lehet filozofálni, de csak vita lesz belőle. Nem tudjuk és nem is lehet ezt megmondani. Newton a maga korában nagy fizikus és matematikus volt, de ott volt vele D'Alembert, Lagrange, Hamilton, akik általánosították a Newtoni mechanikát. Ők négyen ugyanazt tették csupán más szemszögből és mi lett a vége? Kaptunk Newtontól egy makroszkopikus méretekre tökéletesen alkalmazható determinisztikus modellt. Langrange egy magasabb szintű tárgyalással adott egy olyan formalizmust, amivel sokkal könnyebben lehet számolni, mint a Newtonival. D'Alembert elvét felhasználva Hamilton pedig egy integrál elvet alkotott, amit akkor ugyan nem tudtak, mégis tökéletes mikroszkopikus esetek általánosítására. Én nem tudnék dönteni köztük, és ezek csak a mechanikára vonatkoztatott munkásságok. Lehetne azzal is érvelni, hogy a többi sem született volna meg Newton nélkül, na de akkor már lehetne Galilei is a legjobb, hiszen nélküle nincs Newtoni mechanika se. A teljes Newtoni mechanika Galilei relativitás elméletére épül. Ezt lehet a végtelenségig ragozni. Nem lehet ilyet állítani, hogy ő a legjobb. Véleményed lehet, hogy szerinted az munkássága kiemelkedő a többihez képest. Bár még ez is meredek, hiszen fizika és fizika között óriási különbségek vannak, nehéz viszonyítási alapot találni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!