Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Káros-e a diólevél tea fogyasz...

Káros-e a diólevél tea fogyasztása?

Figyelt kérdés

örülnék, ha hozzáértők is válaszolnának, és kiirnák, hogy ők mondjuk vegyészek, gyógyszerészek.


Azért gondolkodom régóta ezen a kérdésen, mert egy blogon ezt olvastam, de máshol pedig mást, és a házi diólikőr készítése, valamint boltban való árusítása mégis arra enged következtetni, hogy diólevél teát is lehet gyógyászati célra mértékkel fogyasztani. Leírom milyen információkat szereztem be.


Ahol a káros, toxikus hatását kiemelik, és leírják, hogy emiatt belsőleges gyógyászati felhasználása elfogadhatatlan:

[link]

Ugyanerről a blogról egy másik idézet arról, hogy a diólevél mérgező anyagokat tartalmaz:"a diólevéllel ellentétben nem tartalmaz potenciálisan mérgező anyagokat"

Lentebb egy hozzászóló kifelyti, hogy ő még külsőleg se használná, mert az OÉTI szerint rákkeltő. A blogírók sajnos az ezzel kapcsolatos kérdésekre nem regálnak.


Más források:

OÉTI a tiltott étrendkiegészítők listáján szerepel diólevél,rügy, és a zöld dió. A válaszuk a feltettt kérdésre az, hogy ez a tiltólista a napi fogyásztásra szánt étrend-kiegészítőkre vonatkozik, diólikőrt alkalmanként kis mennyiségben lehet fogyasztani. A dióleveles teáról nem írtak, konkrétan arra nem kérdeztem rá, hogy fogyasztható-e, csak említést tettem hogy a herbária árulja, és akár belsőleges célra is elfogadhatónak talája.


Más forrásból azt találtam, hogy a dió, zöld burka több juglont tartalmaz.(Ezzel van a probléma)És hogy a juglon vízben kevésbé, szerves oldószerben, alkoholban viszont jól oldódik. A hasonló a hasonlót old elve alapján ez logikus is.(Ezek alapján és ránézésre a színe alapján is arra következtetek, hogy a diólikőr jóval több juglont tartalmaz, amire még az is utal, hogy 1 hónapig szokták alkoholban áztatni.)

Ugyanitt leírják, hogy Oroszországban juglon nevű gyógyszert készítenek belőle.

Forrás:

[link]


Itt is ír más országokban kapható juglontartalmú készítményekről.

[link]


Ettől függetlenül az OÉTI állasfoglalása óta is félek még diólikőrt inni is.


Köszönöm, ha valaki segíteni tud ebben a kérdésben.



2014. márc. 4. 14:50
 1/1 anonim válasza:
Butaság bármit is kizáeólag akkor hinni vagy bönem hinni ha azt egy vegyész mondja. Hidd el a legtöbb szakmában egyre több a lefizetett ember. Amiazt jelenti azt mondják nekünk amit a hatalom diktál!
2019. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!