Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy hűtő fogyasztása 1,26...

Ha egy hűtő fogyasztása 1,26 KWh/24h az mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés
1,26 KW fogyasztást óránként, tehát naponta 1,26 KW x 24 vagyis 30,24 KW, vagy naponta 1,26 KW-ot 24 óra alatt?
2012. jún. 4. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
néha bekapcsol egy időre , aztán ki, ezért átlagosan 1.26kWh naponta.
2012. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A KWh nem azt jelenti, hogy x KW óránként?
2012. jún. 4. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De, azt jelenti, hogy egész nap annyit fogyaszt, mintha egy 1,26kW-os fogyasztó egy órán át fogyasztott volna :)
2012. jún. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Normálisan így kellene írni a fogyasztás 1,26kW/24h.Kétszer leírni az órát, marhaság!
2012. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

00:41: jobban kellett volna figyelned kellett volna fizikaórán ahelyett, hogy felkiáltójelekkel nyomod a butaságot.

A kW a teljesítmény, a kWh az energia mértékegysége. Ha egy fogyasztó P teljesítményt vesz fel, és t ideig van bekapcsolva, akkor a kettőt megszorozva kapjuk az elhasznált energiát:

E(kWh) = P(kW)*t(h)

Az elhasznált energia után fizetünk villanyszámlát, tehát a kWh után.

Annak nincs értelme, hogy "x kW óránként", ennek a mértékegysége kW/h lenne, ami értelmetlen.

Ha valami x teljesítménnyel üzemel 1 órán keresztül, akkor a teljesítményt és az eltelt időt össze kell szorozni, ekkor kapjuk az energiát.

Annak van értelme továbbá, hogy "x kWh óránként", Ez utóbbi azt jelenti, hogy egy óra alatt x energia fogyott, ez az átlagos teljesítmény. Az "x kWh 24 óra alatt" (x kWh/24h) ugyanez, csak nem 1, hanem 24 óra alatt.

2012. jún. 5. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Ha pedig egy hűtő fogyasztása 85 W, akkor:

85W vagy is 24 óra alatt: 85W *24 = 2040 W = 2,04 KW/ nap?

Ezt azért kérdezem mert van egy 200 literes hűtőm (50 literes fagyasztórésszel), aminek a fogyasztása, mint írtam 1,26 KWh/24h.

Most kinéztem egy másik hűtőt, ami összesen 46 literes, 5 literes fagyasztóval, ennek pedig 85 W a fogyasztása, így adták meg. Létezik, hogy a 4x akkora hűtőm a 10x akkora fagyasztójával 2x kevesebbet fogyasztana mint az említett mini hűtő? (Kompresszoros mindkettő.)

2012. jún. 5. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Pontosabban:

85W *24h = 2040 Wh = 2,04 KWh/ nap.


Ha a nagy hűtőnek jobb a hőszigetelése, akkor fogyaszthat kevesebbet, mint a kisebb. Energia csak a levegő és a benne levő tárgyak lehűtéséhez kell, utána pedig csak arra, hogy a hőszigetelésen át távozó veszteséget kompenzálja.

Amúgy ezek a fogyasztásadatok szerintem nagyon csak becslések, sokmindentől függenek, például melyik fokozaton van a hűtő és hány fok van a szobában.

2012. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja és a 85W valószínűleg a maximális teljesítménye a hűtőnek, de valós körülmények között ennél átlagosan kevesebbet fogyaszt.
2012. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, de ekkora fogyasztási különbség, hogyan lehetne egy mini méretű hűtő és egy hatalmas között a kisebb rovására?

(Egyébként rosszul írtam, mert 295 literes a nagy hűtőm és 70 literes a fagyasztója.) Ráadásul egy kis méretű hűtő belsejét rövidebb idő alatt lehet lehűteni mint egy 295 literes hűtőt, főleg 70 literes fagyasztóval. Nem értem, hogyan fogyaszthatna egy 46 literes hűtő, 5 literes fagyasztórésszel kétszer annyit mint egy 295 literes hűtő 70 literes fagyasztóval :D

2012. jún. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!