Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » "Fizikusok" figyelem! Egy kis...

"Fizikusok" figyelem! Egy kis fizika kérdés! Tudnátok rá választ adni?

Figyelt kérdés
Egy rudat tartok az ujjaim között. (A rúd a hüvelyk ujjaim(felfelé néz) és a mutató ujjaim között van, a többi ujj egyenesen előre néz) A két tenyeremet egymás felé közelítem(a rúd nem eshet le), a tenyerek a rúd közepénél fognak találkozni. MIÉRT?
2014. febr. 18. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van?
2014. febr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert ott van a tömegközéppontja.
2014. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire kell részletesen, ezért inkább leírom:


Ha a két oldal egyenlő távolságra van a rúd tömegközéppontjától, akkor a két oldalon egyenlő erővel támaszkodik fel, vagyis mindkét oldalon azonos a nyomóerő, és az ebből fakadó súrlódás. Ekkor a rúd (elméletben) egyformán csúszik mindkét oldalon, mikor a két tenyeredet közelíted egymáshoz.


Amennyiben az egyik oldalon közelebb kerül a kezed a tömegközépponthoz, akkor ezen az oldalon megnövekszik a nyomóerő (mivel az alátámasztás már nem egyforma), és emiatt megnő a súrlódás is. Vagyis a másik oldalon lesz alacsonyabb a súrlódás, tehát a kezeid további közelítésekor azon az oldalon fog hamarabb megcsúszni a rúd. Ez az állapot mindaddig fennáll, míg a kezeid ismét azonos távolságra lesznek a tömegközépponttól.


Pedro

2014. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:) először nekem is az volt a reakcióm, amit az első kommentelő írt :P de így belegondolva...

köszi még egyszer!

2014. febr. 18. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor hiányzik a kérdésből az, hogy mind a két kezemmel tartom a rudat. Ugye?
2014. febr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:

13:02:


"A rúd a hüvelyk ujjaim(felfelé néz) és a mutató ujjaim között van"

A hüvelyk- és mutató ujjak többes száma azért eléggé valószínűsíti a dolgot... :D


Pedro

2014. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos, Pedro, melóban kissé gyorsan és felületesen olvasok (érthető okok miatt), és nem vettem észre a többesszámot :)
2014. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!