Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A retinán lévő érzékelő...

A retinán lévő érzékelő sejtek érzékenysége születéstől fogva olyan a babának, mint egy felnőtté lényegében? Lásd alább

Figyelt kérdés
vagy direkt úgy van tervezve, hogy fokozatosan javuljon, hogy ezáltal az agy vizuális kérge könnyebben tudjon tanulni hierarchikus módon? azaz ne egyszerre kapjon sok információt

2014. jan. 29. 15:39
 1/2 anonim válasza:
Ez egy jó kérdés. De a babák nem látna olyan jól. Pár hónapos korukig csak 25-40 cm-re látnak élesen, aztán ez a távolság nő, és a térlátása akkor alakul ki, akikor elkezd kúszni-mászni. A látás is így fejlődik, és mivel újszülötten nem kell nagyon messzire látni, csak az édesanyját/nevelőjét, ez a vizuális infó épp elég neki. Talán a retina érett a születéskor, csak a szemlencse nem vetíti oda a képet, és így kevesebb információ jut az agyba. Majd ahogy a pici értelme is fejlődik, úgy a látótávolság is kitolódik, ahol már egyre több az információ, és az egyre értelmesebb emberke ezeket egyre jobban fel tudja fogni. Ez az elméletem, remélem értelmesen fogalmaztam meg.
2014. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyjából én is így tudom, de az volt a kérdésem, hogy a homályos látás például fizikai okokra vezethető vissza, ahogy te sejted, esetleg az már bizonyított, vagy tudna élesen látni, de még nem tanulta meg az idegrendszere?
2014. jan. 30. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!