A Holdon egyszerre, ugyanakkora magasságból ejtetettek le papírlapot, egy kődarabot és egy fadarabot. Mit tapasztaltak? A, Legkésőbb a papírlap érkezett a hold felszínére, mert annak a legkisebb a tömege. B, Mindegyik egyszerre érkezett a Holdra
Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 19:01
11/13 anonim válasza:
A gravitációs gyorsulás mértéke független a test tömegétől! Így ha a közegellenállástól eltekintünk (a légellenállás is a közegellenállás egy fajtája), teljesen mindegy a testek formája, mérete, tömege, egyszerre elejtve mindegyik egyszerre fog a talajra érkezni.
Földi körülmények között a tapasztalat ezt nem fogja maradéktalanul igazolni. Ennek oka a légellenállás. A Holdon is van némi légellenállás (ugyanis a Holdnak is van egy elhanyagolható sűrűségű légköre), de ez roppant kicsi. Szóval gyakorlatilag elhanyagolható.
Röviden: a megoldás a B.
12/13 anonim válasza:
miröl beszélsz méghogy a gravitációs gyorsulás nem függ a test tömegétöl elvagy menve
13/13 Tom Benko válasza:
@tatai11: Már miért függene? A testre ható erő a gravitáció: F=F_{gr}. Ezt kifejtve kapjuk: ma=\gamma\frac{mM}{r^2}. Itt a tömeggel lehet egyszerűsíteni, és kapjuk: a=\gamma\frac{M}{r^2}, azaz a gravitációs gyorsulás minden test esetében ugyanakkora, csak a vonzócentrum tömegétől és távolságától függ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!