Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik-e fehérlyuk?

Létezik-e fehérlyuk?

Figyelt kérdés

Abból gondolom a létezését mivel hogya fekletelyuk, amely mindent elnyel, "beszív", de azoknak az anyagoknak, fényeknek valahol elo kell kerülni, de ha az az emelet van hogy "Az energia nem veszik el csak átalakul", akkor meg mivé alakul?


A válaszokat előre is köszönöm!



#fehér lyuk #fekletelyuk
2013. dec. 17. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

1. Attól, hogy a fekete lyuk besziv valamit, az még nem vész el, csak már nem tudunk róla információt szerezni.


2. Egyébként a fekete lyukak "párogolnak", legalábbis a Hawking-sugárzás elmélete szerint, azaz folyamatosan csökken a tömegük és energiájuk.

2013. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen, létezik! Az ősrobbanás is állítólag egy ilyen fehérlyuk volt. Galaxisok tünnek el, majd születnek újjá így!
2013. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem emelet, elmélet :-)

Viszont így, ahogy írod, nem igaz. Ami beleesik a fekete lyukba, annak az energiája nem vész el, hanem a többsége ott marad a lyukban.


Amúgy a legújabb modellek szerint a fekete lyuk 3 összekapcsolódott húrból áll, amire rátapad a többi húr, ami beleesett.

Szerinted ebből hogyan fog bármi is kijönni? A gravitáció összetartja az egészet.

Csak párolgással csökken a tömege, de az meg az eseményhorizonton történik, hozott anyagból.

2013. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Na, neked is leírom: a fekete lyuk nem lyuk.


A fekete lyuk is egy olyanolyan égitest, mint a Nap, a Hold, vagy maga a Föld - csak éppen sokkal-sokkal-sokkal-sokkal több anyag van összezsúfolva nagyon kicsi helyen (kvázi pontra zsugorodik az anyag a tömegvonzástól).


De ettől még ott van egy égitest. A misztikum benne csak az, hogy a gravitációja annyira erős, hogy van az égitest körül egy "eseményhorizont" ahol a szökési sebesség (vagyis az a sebesség, amivel elindulva ki tudsz jutni az égitest gravitációjából) nagyobb, mint a fénysebesség. Ezért fekete - mivel nem verődik vissza róla semmilyen fény, és nem is bocsát ki semmilyen fényt (vagyis, ha ki is bocsát, a fény kvázi "visszaesik" a felszínére).


Tehát ott ne egy gödröt képzelj el, hanem egy apró, de hatalmas gravitációval bíró csillagmaradványt (ami, az eseményhorizont alatt amúgy tökéletesen gömbölyű).

2013. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Sir Buchter válaszát kiegészíteném a kérdés másik részére adott válasszal. Az energia másik energiává - néha tömeggé - alakul. Fényenergiából hőenergia, mozgási energiából - egy ütközés után - feszültségi energia (ami a deformálódott testben ébred), és így tovább. Az energiának sok fajtája van, a körülményektől függ, melyik milyenné alakul. És bizonyos esetekben pedig tömeggé "sűrűsödhet". De ez már eléggé extrém körülmény.
2013. dec. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Butcher...
2013. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!