"Valószínűleg a sötét anyagnak sincs halmazállapota, mert a részecskéi nem hatnak kölcsön még egymással sem. Simán átmennek egymáson is, tehát még gáz sem lehet."
Ezt a sületlenséget meg honnan szedted? Tudsz valami forrást is mutatni?
Ha részecskéi vannak, akkor egyrészt kell hogy legyen halmazállapota. Másrészt akkor kölcsönhatása is van, ráadásul nem csak egymással, hanem az általunk ismert anyaggal is (mivel gravitációs hatást fejt ki világunkra, és a gravitáció bizony kölcsönható dolog). Továbbá a részecskéi pedig "nem mehetnek át egymáson" (Pauli-féle kizárásos elv).
Gravitációs kölcsönhatása van, másfajta (pl. elektromos) pedig nincs.
Ettől még a részecskék átmennek egymáson. Ezt pont az elektromos kölcsönhatás akadályozná meg.
Nézz utána a Pauli-féle kizárásos elvnek. A neutronra sincs hatással az elektromágnesesség (lévén semleges töltésű), mégsem megy át egyik neutron a másikon, tehát az érvelésed nem helytálló.
A sötét anyagról csak gyanítjuk, hogy részecskék alkothatják, de ez egyáltalán nem biztos, hogy így is van. Valójában fogalmunk sincs, hogy mi lehet az, amit sötét anyagnak nevezünk, így azt sem, hogy részecskékből áll-e, vagy sem. Innentől pedig az, hogy van-e egyáltalán halmazállapota, és ha van, akkor milyen, vagy hogy átmennek-e egymáson vagy sem, az pusztán spekuláció, fantazmagória, meddő találgatás egyelőre.
"a Pauli-féle kizárásos elvnek. A neutronra sincs hatással az elektromágnesesség"
Igen, és ezért nem közönséges anyag. Nem érvényes rá a kizárási elv.
Amúgy tényleg csak elképzelés - de ez ma az elfogadott elképzelés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!