Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Erők komponensekre való...

Erők komponensekre való felbontásakor, honnan tudjam, hogy melyik melyik szög?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy lejtőt, és azon egy testet. A legtöbb fizikai feladathoz ilyenkor fel kell bontani mondjuk a nehézségi erőt. Fel is bontom, de soha nem tudom, hogy azon belül melyik szög azonos a lejtő szögével, ezáltal nem is tudom jól használni a szögfüggvényeket és az egész feladatom rossz lesz.

Többször néztem már a mechanikás könyvben, nem írják le, csak azt hogy bontsuk fel, és ott egy ábra hogy melyik az alfa szög.


Valaki eltudná magyarázni, mi alapján tudok minden esetben rájönni, hogy melyik az az a szög ami kell nekem?


[link]


Itt egy kép, csak hogy tudjátok, pontosan mire vagyok kíváncsi :D

Látható, ott az Fg-nél az alfa. Miért pont az?


2013. nov. 16. 14:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a fizikával van baj, hanem a matekkal:


[link]


Berajzoltam két háromszöget (fehér, sárga) a képbe, és megjelöltem a β szöget.

A fehér háromszög szögeinek összege α+β+90°. A sárga háromszögben is ott van β szög, és derékszögű (90°) is, ezért a maradék szög csakis α lehet...

2013. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2013. nov. 16. 18:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!