Miért világítanak a csillagok?
Kicsit tisztázzuk, a csillagok (vagyis amiket te annak látsz)egy része az a naprendszerünk bolygója műhold stb. Ezek vissza verik a nap fényét, mint a hold pld (csak persze vagy távolabb vannak vagy kisebbek)
A csillagok egy másik része hasonló mint a mi napunk tehát ugyan úgy van saját fénye és ezért világít. (ezek persze szintén messze vannak, igen sokkal messzebb mint a fent már említett bolygók.
4#
"Kicsit tisztázzuk, a csillagok (vagyis amiket te annak látsz)egy része az a naprendszerünk bolygója műhold stb. Ezek vissza verik a nap fényét, mint a hold pld (csak persze vagy távolabb vannak vagy kisebbek)
A csillagok egy másik része hasonló mint a mi napunk.."
Tehát szerinted a csillagok egyik része a Bolygók és műholdak, a másik része meg a valódi Nap szerű csillagok? Érdekes..
Az 1# viszont a legnagyobb! :DD Ezek szerint az összes csillag a mi Napunk fényét veri vissza.
Gugu Gabor,
Még jobban tisztázzuk: a csillagok, amik látunk, elenyésző része a bolygók (leggyakrabban lehet látni négy egész darabot (Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz - amivel a legtöbben találkoznak az égen [na meg a Hold]) - a másik elenyésző része a műholdak és az űrszemét (50 alatti darabszámban) a maradék, a több ezer, no, azok a csillagok, amelyek saját fényüket sugározzák. Az előbb felsoroltak pedig a mi Napunk fényét tükrözik vissza.
Nézz utána:Wikipédia-->proton-proton ciklus
ha megnézed a képet,láthatod,hogy amíg a hidrogén atommagokból hélium atommagok lesznek,rengeteg foton kilépése látható,ami szétszóródik az űrben.A foton a fény kvantuma,részecskéje.Szóval azért,mert a csillagok az "életműködésükhöz" szükséges reakcióban fényt termelnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!