Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor utazunk már a csillagok...

Mikor utazunk már a csillagok között?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 22:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Minek? Nem jó itt?


Akkor megértem, ha valamelyik élhető bolygón már a playstation 45-öt most adják ki.

2013. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha van néhány millió dollárod, akkor már csak a felkészítést kell végigcsinálnod, és mehetsz is. :D
2013. márc. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A csillagok között? Még a Naprendszerből sem tudunk kijutni egy jó darabig, nemhogy a csillagokig utazni... Mellesleg ha elérnénk a fénysebességet, akkor is 4 évig tartana eljutni a legközelebbi csillagig is.
2013. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudom....

de mikor nézzük már meg hogy mi van a szomszédban?

2013. márc. 5. 23:04
 5/21 anonim ***** válasza:
Te is utazhatsz a csillagok kozott, de nem segitek tobbet
2013. márc. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Shai-Hulud ***** válasza:
Egyfolytában ott utazunk, egy gigantikus méretű űrhajóval, amelynek a neve Föld!
2013. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Az intersztelláris űrutazás még egy jó darabig nem lesz megvalósítható. A


közeljövőben nem fogunk idegen naprendszereket meglátogatni, az biztos.

Szerintem kezdetben amúgy sem emberes űrhajókat kellene indítani (hacsak nincs rá különösebb okunk). Inkább Neumann-szondákat kellene szétküldeni minden irányba:

[link]

2013. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Ezt én is tudom....

de mikor nézzük már meg hogy mi van a szomszédban?"


Vagy nem tudsz gondolkodni, vagy nem tudod felfogni a távolságokat. 4 fényév távolságra az jelenlegi technológiánkkal is legalább 25-40 ezer évig tartana az odaút. Több űrszondát is indítottak már a Naprendszeren kívülre. Ezek elméletileg képesek lehetnek műsort sugározni számunkra, amint csillagközelbe érnek, hiszen a napelemeik újra életre kelhetnek. De mit gondolsz, fog vajon működni bármelyik is többtízezer év múltán? Vajon lesz-e értelme a működésüknek többtízezer év múlva?

2013. márc. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nézzük. És jó néhányan elég jól látják, és ennyi elég is nekik. Némi tárgyi tudással ezt az állapotot te is elérheted. Nem kell hozzá sok pénz, sok idő, mindössze egy kis elszánás, az iskolai tankönyvek, utána esetleg egy csillagászati, és kíváncsiság kielégítve. Ezek az emberek ugyanis a "megismerni" alatt nem azt értik, hogy "odamegyek, kézbe veszem, forgatom...".

Ráadásul akkor lesz fogalmad a csillagközi, sőt egyáltalán az űrutazás körülményeiről, és máris megválaszolod magadnak az ilyen kérdéseket.

2013. márc. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát szerintem neked kellene kicsit jobban megnézni, hogy hogyan is áll manapság a technika. Én nem számoltam utána de elvileg a jelenlegi eszközökkel is elérhetőek a legközelebbi csillagok néhány évtized alatt. Persze pénz nincs rá...

Továbbá, nincs sok értelme olyan szondát küldeni most ami 50év alatt ér oda, de 10év múlva küldünk egy olyat ami 20év alatt oda ér.

Én arra lennék leginkább kíváncsi hogy megérem-e azt, hogy egy másik csillagrendszer bolygóiról és holdjairól közeli képet lássak, ne csak egy árnyék legyen az a bolygó egy csillag előtt hanem egy igazi közeli kép. (most 32éves vagyok...)

2013. márc. 6. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!