Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » AX9 molekula alakja (nevére...

AX9 molekula alakja (nevére gondolok)?

Figyelt kérdés

a nevét úgy gondoltam h mint pl.: AX8-nak tetragonális antiprizma

ha már ide csábítottam a kémikusokat még néhány kérdés:

- K2ReH9 molekula neve?

- AX8 alakú molekula kötés szögei

- Ax9 alakú molekula kötés szögei

előre is köszönöm :)



2013. okt. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az AX9 alak nem lehetséges, mivel nincs olyan atom aminek 9 vegyértékelektronja lenne.

A K2[ReH9] neve a koordinációs nevezéktan szerint kálium-nonahidrido-renát(VII).

A kötésszögeket ne haragudj, de nem tudom.

2013. okt. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, javítanék az első válaszomon: létezik AX9-es szerkezet aminek két fajtája van: trigonális hasáb három négyzetlapon gúlával, és heptagonális bipiramis. Ilyen szerkezet csak koordinációs (komplex) vegyületekben figyelhető meg, az előbbire példa pont a [ReH9]{2-}. Szóval ez úgy néz ki, hogy van egy háromszög alapú egyenes hasáb, aminek a függőleges oldalai fölött van egy-egy híd atom vagy ion. Nagyjából úgy, mint az [M6X8]{3+} átmeneti fém-klasztereknél, csak ott ugye az oktaéder lapjai fölött vannak hidak.

A szögeket még mindig nem tudom.


Ui.: látom nem csak nekem lesz szervetlen kémia zh-m a szünet után :)

2013. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi közben egyet kitaláltam Az AX9-et hivatalosan fedett tetragonális prizmának nevezzük

UI:amúgy 9edikes vagyok és csak egy szimpla röpdolgozat,kösz mindent!

2013. okt. 23. 17:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, akkor kicsit túllöttem a célon :D
2013. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!