Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az atomrács tekinthető egyetle...

Az atomrács tekinthető egyetlen hatalmas molekulának?

Figyelt kérdés
Ha jól olvastam, akkor a molukulákat és az atomrácsot is kovalens kötés tartja egyben. Ha másképp is nevezzük, van lényegi különbség köztük a méretükön kívül?

2013. szept. 12. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2013. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük, igen... csak az a gond, hogy egy normális molekulánál meg lehet mondani, hogy hány atomból kell állnia, itt pedig akármennyit hozzátehetsz vagy elvehetsz belőle, és semmilyen tulajdonsága nem fog megváltozni.
2013. szept. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Egészen addig, amíg akkora anyagmennyiség nem alakul ki, amely eléri azt a gravitációs hatást, amely már képes egybepréselni az anyag protonjait azok elektronjaival. Elméletileg így jönnek létre a neutroncsillagok is.
2013. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


#2: Elvileg az óriásmolekulák is így működnek, pl. bizonyos műanyagoknál. Bár az igaz, hogy ott van egy minimális szerkezet, aminek meg kell lennie.


#Sceptic: Arra gondolsz, amikor a kvantumnyomás nem áll már ellen a gravitációnak? Mondjuk nem ennyire extrém helyzetre gondoltam. :)


Mindenkinek ment a zöld mancs. :)

2013. szept. 13. 09:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi úgy tanultuk, hogy a molekula kvázi definíciójában benne kell lennie, hogy milyen atomból mennyi van benne. Ezért nem molekula egy üvegpohár meg egy rács sem.
2013. szept. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!