Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Voltak/vannak olyan kutatók...

Voltak/vannak olyan kutatók akik egész életükben nem kaptak semmilyen díjat?

Figyelt kérdés
meg ha nem kaptak akkor tulajdonkpp mit csinálnak?
2013. okt. 9. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Elég sokan vannak. Sőt, ők vannak sokkal többen. Teszik a dolgukat, kutatnak, az eredményeiket közlik valamilyen folyóiratban. Minden területnek van jó néhány, rákereshetsz. A jobbak fizetősek.

Időnként megbízzák őket valamilyen konkrét alkalmazás kifejlesztésével, akkor azt teszik.

2013. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de akkor rájönnek kisebb dolgokra, csak azért nem jár díj?
2013. okt. 9. 16:05
 3/3 Vree ***** válasza:

Díjakat csak a kutatók kis százaléka kap, mert ahogy minden másban is itt is a legjobbakat díjazzák.

Azt a "díjat" amit a kutató a munkájáért kapsz, fizetésnek hívják. Akik a kutatók, kutatócsoportok fizetését biztosítják, azok:

- az állam

- egyetemek

- alapítványok, tudományos társaságok

- az üzleti szektor


Pl:

Te vagy Johann Streibs, csimpánzkutató. El akarsz menni Bporneóra hogy kikutasd a csimpánzok táplálkozásának a részleteit, amit eddig ember nem vizsgált közelről. Kapcsolatba lépsz valamilyen forrással, aki majd finanszíroz téged. Mondjuk, legyen a Csimpánzok Megmentéséért Alapítvány, akikkel rendszeres kapcsolatban állsz. Benyújtasz egy pályázatot ami ismerteti a programod célját, időtartamát, várható költségeit stb., ők pedig a rendelkezésre álló pénz akapján jó esetben jóváhagyják (vagy nem , és akkor új terveken kell gondolkoznod). Az Alapítvány kap mondjuk, 3 millió forintot egy évben az államtól, amit a kormány természetvédelmi és -kutatási célokra megszavazott, és mondjuk további 1 mlliót önkéntes adományozóktól. Ebből tartják fenn magukat és mondjuk a keretből félmilliót tudnak új kutatásra fordítani, amiből - ha szerencsés vagy - téged is finanszíroznak.

Elmész Borneőra, a költségeidet közben folyamatosan könyveled az Alapítvány felé, és mondjuk rájössz hogy a csimpánzok nagyobb mennyiségben fogyasztanak, tegyük fel, tojást, mint ahogy azt korábban hitték. Ezzel az információval remélhetőleg javul majd a fogságban tartott csimpánzok táplálhatósága. Ezt közzéteszed egy tudományos folyóiratba írt cikkben. Ha a felfedezés hasznos volt, akkor nő a te elismertséged is és majd remélhetőleg könnyebben találsz majd támogatókat is ezáltal.

Mondjuk, dolgozol ezen a területen 30 évig, és a Csimpánz Társaság ezért megutal neked egy életműdíjat.


Kb. valahogy így kell elképzelni.


Mondjuk a kérdésből nekem azjjön le mintha úgy gondolnád hogy a díj az valamilyen fizetés és aki nem kap az nem is dolgozik/létezik?

Nagyon sok kutató monduuk kevésbé elismert vagy érdekes területen dolgozik, sokan csapatban, nagyon sokan nem is főállású kutatók.


De nézd a kutató-díjazott arányt:

Évente 6 Nobel díjat osztanak ki, egyen max 2-3 ember osztozhat. De a világon több millió kutató tudós él. Hánynak jut szerinted?

2013. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!