Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy könyvet tervezek megírni...

Egy könyvet tervezek megírni a közeljövőben, amelyhez szükségem lenne a következő információra: A metán baktériumok miben befolyásolják a Föld légkörének oxigénszintjét?

Figyelt kérdés

#oxigén #légkör #metánbaktériumok
2013. okt. 9. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak tippelni tudok, de szerintem igen, egy könyvet tervezel megírni, amihez szükséged van erre az infóra.
2013. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak tervezgesd. Az jó. Bár el tudok képzelni hasznosabb időtöltést.
2013. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt találtam a neten erről,hogy a metánbaktériumok a metánt égetik el,amihez oxigén szükséges.Szóval az oxigénszint csökken,a CO2 és pára szintje emelkedik(bár nem nagy mértékben).Ezeknek a bambáknak a válaszához pedig rakj egy "Ez a válasz nem hasznos számomra" jelet,amit a válasz jobb alsó sarkában találsz.
2013. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sadam87 ***** válasza:

Attól függ, melyik csoportra gondolsz. A metanogének metánt termelnek (igaz, ezek valójában az Archaea doménbe tartoznak, tehát szűkebb értelembe véve nem baktériumok), a metantrófok pedig metánt fogyasztanak.

[link]

[link]

A metanogének anaerobok, közvetlenül nem befolyásolják az oxigénszintet. A metanotrófok lehetnek aerobok vagy anaerobok, ennek megfelelően közvetlenül vagy közvetetten (lásd link) légköri oxigént használnak fel.

[link]

(Csak megjegyzem, én egy könyvhöz nem feltétlenül a gyakorikérdésken keresnék forrást.) :S

2013. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!