Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki elmagyarázná? Többi lent

Valaki elmagyarázná? Többi lent

Figyelt kérdés

Fent az Űrben,hogy kormányozzák az Űrállomásokat ha nincs levegő?Másik kérdés,föld fölött hány ezer kilométertől kezdődik a sötétség?Ha lehet,egyszerű szavakkal kérem magyarrázza el valaki,egyszerű földi halando(k)nak.

Köszi



2013. szept. 19. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A levegő hiányában is működnek az űrhajó hajtóművei és hoznak létre tolóerőt, ezzel tudnak keringési pályát módosítani.

A sötétségnek nincs éles határvonala, már egy 45km magasan szálló meteorológiai léggömbről is látni a Föld görbületét és az űr feketeségét, de aki 80km-t meghaladó magasságban jár azt már űrhajósnak nevezhetjük.

2013. szept. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felix Baumgartner tavaly 39km magasból ugrott, ő így látta a Földet

[link]


olyan mintha az űrben lenne, pedig még félúton sem volt.

2013. szept. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a "kormányzás" (forgás) egyszerű napenergiával (elektromosság) történik, szerencsére ahhoz nem kellenek hajtóművek, ezt úgy képzeld el, hogy ha az űrben vagy, és forgatsz egy labdát pl nagyon gyorsan, akkor szép lassan te is forogni kezdesz a labda körül, a labda forgásával ellentétes irányba. Mert ugye te forgatod a labdát, de a labda is "forgat" téged. Persze a te súlyod nagyobb, de ha a labda nagyon sokszor megpördül, akkor te is megpördülsz előbb utóbb.


a helyváltoztatáshoz viszont az űrben sajnos üzemanyagra van szükség. Nem használhatsz propellereket, evezőket, sőt, oxigén sincs, szóval rakétáknál kell oxigént is felvinni hogy az üzemanyagot elégesd vele. A labdás hasonlatot felhasználva, itt meg olyan, mintha felvinnél jó sok teniszlabdát, és ezeket minél nagyobb erővel eldobálod. Itt is hatás ellenhatás miatt, ha elég sokat eldobálsz, akkor előbb utóbb elindulsz az ellenkező irányban. de előbb utóbb elfogynak a teniszlabdáid amiket felvittél.

2013. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja egy valamit pontosítani szeretnék: ha az űrhajó helyváltoztatást is csinál és gyorsan kormányozni(forogni) is szeretne, akkor nyilván a hajtóművek szögét is lehet állítani, és azzal "kormányozni". mint ahogy tán a motorcsónakokon is lehet magát a propellert forgatni.
2013. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon rendesek vagytok :)Egy ideje elkezdett érdekelni a földönkivüli tartozkodás.

Lenne még 1 kérdésem:Ha az ürhajó leáll egy pontban ott fent valahol,akkor hogy indul el ujbol?Mi ad erőt hózzá?Illetve lehet gyorsitani-lassitani a sebbeséget??

2013. szept. 20. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Mint tudjuk, egy test erő hatására változtatja meg a mozgását (Newton törvény). Az űrhajó mozgása a hatás ellenhatás elve alapján történik. Égéssel forró gázokat termelnek, ezt egy alkalmas csőrendszeren kivezetik, az űrhajó pedig ezzel ellentétes irányba fog mozogni. Ha már az űrben van és kering a föld körül (vagy halad valamerre), akkor a pályáját a gravitációs erők hatása szabja meg. Ha ez egy adott pillanatban nem megfelelő, begyújtják a hajtóművet (az előbbi módon), és a több helyen elhelyezett kisebb kifúvónyílások közül a megfelelőn rövid ideig kilövellik a forró gázt, az űrhajó meg ellentétes irányba mozdul el (a gázt kilöki az űrhajó, az űrhajót meg meglöki a kilövellő gáz úgy, hogy az együttes erejük nulla lesz). Mivel a világűrben nagyon kicsi (gyakorlatilag nulla) a fékezőerő, már kicsike gázlöket is más irányba tolja az űrhajót, amely ezután már abba az irányba megy. Mindezeket úgynevezett pályaszámítással előzetesen nagyon pontosan kiszámítják, aszerint adagolják a kilövellő gázokat.
2013. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az urhajok, urallomasok, muholdak nem allnak egy helyben hanem keringenek a Fold korul. Van amelyik a Fold forgasat koveti, ezt ugy lathatjuk hogy all egy helyben, de ez is mozog.
2013. szept. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!