Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mozgás definíciójának ez...

A cserkész kérdése:

A mozgás definíciójának ez megfelelne? mozgás: az anyag időben megváltoztatott térbeli helyzete.

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 10:44
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Parafagólem "nem tudja a koordináták értékeit, de látja, hogy változnak, de erre nem meri azt mondani hogy:Ez bizony mozgás.Neki ehhez a kijelentéshez még a sebességre is szüksége van. Ebből kifolyólag plusz GYógyPedagógiai kezelésre.
2013. szept. 25. 18:40
 12/28 A kérdező kommentje:

Így itt tisztáznod kell mit értünk "anyag" alatt ill. "helyzet" alatt.


Az jó ha tudod hogy az "Anyag"=(E=m*c2).


A "helyzet" egy állapot, például hogy hülye vagy vagy nem vagy hülye. Ez is olyan dolog amit jó ha tudsz.

2013. szept. 25. 20:28
 13/28 Srapnel ***** válasza:
Nem, Parafagólem definíciójában nem volt szó sebességről. Az kell, hogy tetszőleges koordinátarendszerben az idő folytonos (nem konstans) függvénye legyen egy tömegpont helye. Amikor te szemre nézel valamit, akkor is ezt tapasztalod, csak nem tudod konkrét számértékre leképezni (holott az létezik), mint ahogy egy rúd is lemérhető, de szemre csak közelítőleg tudod meghatározni a hosszúságát.
2013. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Srapnel ***** válasza:
A helyzet egyébként nem a test állapota (pláne nem mozgásállapota), hanem a test és a tér relációja.
2013. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
"a test és a tér relációja"Igen a helyzet, vagyis a valóság egy lehetséges állapota.
2013. szept. 25. 21:55
 16/28 anonim ***** válasza:

Te cserkész!


Kicsit (nem kicsit) összevissza beszélsz, olyanokra reagálsz ,amit írtam. Aztán meg én szorulok gyógykezelésre...

2013. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

előbbi javítva:


NEM olyanokra reagálsz...

2013. szept. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

anyag=E=mc^2 ????


Csípem az ilyen félműveltségből fakadó kvázi-ismereteket, meg amikor ezt így-úgy keverik...


Tudsz egyáltalán még pár folgot a relativitáselmélet témaköréből?

És speciális vagy az általános megy jobban?

Én ezeket egyetemen tanultam, vizsgáztam, de nem mernék ilyen egyszerűsítő kijelentéseket tenni.


Sőt: tudsz egyáltalán egy párbeszédben értelmesen kapcsolódni egy gondolatmenethez?

Nekem úgy tűnik, hogy nem tudsz. Ilyen légbőlkapott, gumifogalmakkal operáló félmondatokat sorolgatsz összefüggés nélkül. Kicsit szórakoztató, csak azért olvasom, nagyjából mint egy paródia. Annak jó...

2013. szept. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Egy lényeges axiómát nem tudsz.(ami a rel, spec rel alapjai jennének("elméletben"))Hát akkor nem csoda, hogy tanultad, de azért mégse vagy vele annyira bátor.
2013. szept. 26. 00:26
 20/28 A kérdező kommentje:
"Én ezeket egyetemen tanultam, vizsgáztam, de nem mernék ilyen egyszerűsítő kijelentéseket tenni."
2013. szept. 26. 12:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!