Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mozgás definíciójának ez...

A cserkész kérdése:

A mozgás definíciójának ez megfelelne? mozgás: az anyag időben megváltoztatott térbeli helyzete.

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 10:44
1 2 3
 1/28 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem jó. Tetszik, hogy benne van az "időben", mert ez alapján pl. a teleportáció máris más fogalom alá tartozik.
2013. szept. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Srapnel ***** válasza:
Akkor zárná ki a teleportációt, ha a térbeli helyzet az idő folytonos függvénye.
2013. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Wadmalac ***** válasza:
Ha nulla idő alatt a-ból b-be, akkor nem "időben" megváltoztatott helyzet. Függvényszakadás. :)
2013. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:

Vagy így?


Egy időtartam alatt végbemenő folyamatos kölcsönhatás.


Azért gondolom folyamatosnak mert lehet akármilyen rövid is az egy folyamat!

2013. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nekem csak azért poén ez, a kozmológiában,(téridőre lebontani)mert azt hiszem rájöttem az idő sebességére.
2013. szept. 21. 15:46
 6/28 anonim ***** válasza:

Pár száz éve jó lett volna ez a definíció (vagy már akkor sem)


Ülök a székben, nézem a monitort, és azon gondolkodom, mozog-e a monitor ennek a definíciónak az alapján. Változik a térbeli helyzete? Mi az a "térbeli helyzet"?

2013. szept. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Valami csak valamihez képest mozoghat.


0 idő alatt helyváltoztatás? Én nem akarok egy dirac-deltányi energiaimpulzus 10 fényéven belüli körzetében tartózkodni, mert akkor legalább van még 10 évem.:D

2013. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Egy rendes definíció vagy alapfogalmakra épül, vagy korábbi definíció(k)ra.

Így itt tisztáznod kell mit értünk "anyag" alatt ill. "helyzet" alatt.


Én anyag helyett első menetben "tömegpont"-ot, de max. "anyagi pont"-ot használnék, aztán a térbeli helyzetet valamilyen koordinátákkal adnám meg. A helyzet is ugye több dimenziós lehet, és sokféle koordinátarendszer is...


Azután a tömegpont koordinátáit az idő függvényeként írnám fel. (Bár ez esetben is érdekes, hogy a konstans fgv.-ek mozgást határoznak-e meg...).


Azután feltételnek szabnám meg, hogy a koordinátafgv-ek folytonosak legyenek, hogy ne legyen térbeli "ugrás".


Így mozgásnak nevezhetjük az (f1(t); f2(t); ... fn(t)) n-dimenziós vektor-sokaságot t1 és t2 időpontok között.


Egyelőre ez egy pont mozgása mondjuk.


Várom a javított változtokat...

2013. szept. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Parafagólem:

Te megkérdeznéd egy 300m/s-mal haladó lövedék jelenlegi pontos kordinátáit,helyét hogy megtudd azt hogy most mozog-e a lövedék?

2013. szept. 23. 23:01
 10/28 Srapnel ***** válasza:
Igen, amikor ránéz és látja, hogy valamihez képest mozog, akkor arra a valamire definiálja a koordinátarendszert és abban bizony a lövedék mozog. Nem tudja a koordináták értékeit, de látja, hogy változnak. Mint ahogy nem tudod megmondani érzésre, hogy hány fok van kint, azért a nyár és a tél között ugye tudsz különbséget tenni.
2013. szept. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!