Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektronfelhő ugyanaz mint...

Az elektronfelhő ugyanaz mint az elektronhéj?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 18:50
 1/5 anonim válasza:
jajaaaa ;)
2013. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:
100%
Az elektronfelhő az atommagot körülvevő elektronok összessége. Az elektronfelhő elektronhéjakra osztható: az azonos főkvantumszámú elektronok tartoznak egy elektronhéjra. Az, hogy az elektron melyik héjon van, nagy mértékben befolyásolja az energiaszintjét, de egy elektronhéjon belül több energiaszint is lehet, e szerint alhéjakra bontjuk, amit a mellékkvantumszám határoz meg.
2013. szept. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
itt kell megnézni, hogy milyen: [link]
2013. szept. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettes válaszolónak igaza van, de csak iskolás szinten. Én iskolában nem hallottam az elektronfelhő kifejezést, éppen azért, mert akkor úgy tanították, hogy egy atomban az elektronok héjakon helyezkednek el, mármint orbitálokon (főkvantumszám, mellékkvantumszám szerinte oszlanak el bizonyos szabályok szerint K, L, M, N... héjakra és s, p, d, f, ...alhéjakra. Nos, ez csak egy modellje a valós atomnak, amit fokozatosan le lehet vezetni egyszerűen, iskolásoknak is érthető módon. A valóságban viszont az atomot inkább úgy képzelhetjük el, mint egy magot (protonok és neutronok halmaza), mely körül van véve egy elektronfelhővel. Ebben a "felhőben" oszlanak el az elektronok, ebben mozognak bizonyos függvény alapján, de nem feltétlenül kör alakú, vagy cuclisüveg alakú pályákon. Ezek az orbitálok tulajdonképpen a térnek azt a részét jelentik, amelyikben egy bizonyos energiával és kvantumszámok együttesével rendelkező elektron bizonyos valószínűséggel megtalálható. Tehát, azt próbálom magyarázni, hogy a két dolog nem épp ugyanaz, de megfelelnek egymásnak 2 különböző atommodellben.
2013. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Srapnel ***** válasza:
Mondjuk úgy, hogy a mag körüli állóhullámnak megfelelő helyi sűrűségű felhő.
2013. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!