Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » CaO, Na2O, Al2O3 szerkezeti...

CaO, Na2O, Al2O3 szerkezeti képletét hogyan kell felrajzolni?

Figyelt kérdés
El tudná valaki mondani hogyan kell szerkezeti képleteket rajzolni pálcikákkal kémiában?

2013. szept. 8. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

felírod a vegyjeleket és köréjük párosával annyi pontot (elektront) teszel, amennyi e- van a vegyértékhéjon (pl. Ca 2, Na 1, O 6, Al 3), s úgy rendezgeted őket, hogy minden atom körül meglegyen a 8 elektron, ha az e-kat összekötöd egy mellette levő atom e-jaival.

Érthető?

2013. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
oxigénnek nem 2 szabad elektronja van , amit le tud adni? Ekkor a Ca két pálcika O fog szerepelni a szerkezeti képletben? Következőnél a két db nátriumnál egy-egy pálca az O -hoz?
2013. szept. 8. 16:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Bocs felvesz két elektront az oxigén, és akkor egy vízszintes vonalban lesz a rajzon a ca=o?
2013. szept. 8. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, amit az előbb írtam, az nem vonatkozik ezekre az anyagokra, általános esetre gondoltam. Pl. a savak vagy szerves vegyületek esetében úgy kell eljárni, amint mondtam. Viszont ezek az oxidok amiket írtál, mind kristályszerkezetek, pl. a CaO pont olyan mint a NaCl. Keress rá mindegyiknek a wikipedia cikkére, s ott le van írva, melyik atom hány másikhoz kapcsolódik, meg van rajz is. Ilyen esetekben nem triviális dolog felírni a szerkezeti képletet, pl. nem is elég a molekulaképlet (lásd: nem jön ki a stabil oktett, ha az előző módszerrel dolgozol.)
2013. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!