Honnan ered a mágnesesség? Az interneten már utánanéztem, de nem lettem sokkal okosabb.
Valami homályosat olvastam arról,hogy az elektronok körmozgásából, illetve saját tengelyük körüli mozgásából tevődik össze.Valaki ezt le tudja írni közérthetően?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Ja mikozben ezt irtam, keletkezett nehany uj valasz...
Nyilvan nem az a lebyege a dolognak, h az osszes reszletet egybol folfogd a wikipedia cikkbol, ami amugy is nagyon fatol-az-erdot stilusban irodott.
Nem kell ide semmi kvantumfizikai okoskodás főleg nem 12 nek.
Az előző már majdnem leírta az elektrononk forgása csak éppen az a lényeg hogy azért van mágneses tér mert egy irányba forog az összes elektron az anyagban ez a polarizáció. A gravitációs tere az anyagnak egy irányba forog már amit az elektronok keltenek. Erről van egy nagyon jó illusztráció a neten csak ide nem lehet feltölteni és nem találom de elküldöm ha kéred .
A lényeg hogy onnan ered ahonnan a gravitáció is mivel egy és ugyan az a dolog csak azért van egy ilyen mágnesnek nevezett tuljdonsága mert egy irányba forognak az elektronok. Ezt úgy érik el hogy áramot vezetnek egy irányba keresztül az anyagon és ez az áram amíg folyik át addig minden elektron egy irányba perdül ,mostmár látod mi az összefüggés a fizikai irány és a mágnes é d pólusai közt . Egyszerű fizika , a gravitációs tér egy irányba forog ,logikusan ha a másik megnest megfordítod akkor vagy követi a forgásirányt vagy szembemegy vele ,ebből adódik a vonzás taszítás tövénye.
Ugyan ez vonatkozik a Lenz törvényre is mivel az indukált áram is kelt mágneses teret ami lényegében nem más mint egy ellentétesen forgó gravitációs tér és ez fékezi a fizikai test mozgását.
Az állandó mágnesnek meg az a lényege hogy az egy olyan anyag amibe bele van fagyasztva az áram átfolyásának iránya ,ezért csinál úgy mintha folyamatosan egyenáram folyna keresztül rajta , lényegében polarizált atomszerkezetű anyagról beszélünk , ha felmelegíted a mágnest akkor ez a "befagyás" ami egy minta feloldódik és összekeveredik ,értsd úgy hogy az egyirányba forgó elektronok kiszinkronizálódnak ,ezek után az anyag már nem polarizált ergó a gravitációs sugárzása sem az , magyarul a keltett gr tere vegyes perdületű ezért nem hat mágnesesen.
Meg mindig 1.
Elozo, ez a gravitacios-magneses osszefugges, ez miota lenne igy a fizikaban?? Ez most majdnem ugy hangzik mint valami ezoterikus szoveg...
Ne haragudj, de adjal meg forrast wikipedia v akarmit, h elhiggyem, h van ertelme.???
Hát ha neked a fizika egy ezotérikus szöveg akkor ne foglalkozz vele , miért mit gondoltál mik vannak ott a térben kis láthatatlan mágneses manók akikre ha vasport szórsz kirajzolódnak vonalba...
Már nem tudom a forrást régen olvastam de elsőre megértettem ,te meg kicsit erőltesd meg magad mert nagyon negatív a hozzáállásod ,amit leírtam abból meg lehet érteni csak előbb értened kéne hogy mi a gravitáció meg mi az anyag és hogy mi történik amikor áram halad át. Egy statikus szemlélettel persze soha nem fogod megérteni mert a világ nem statikus így a mágneses tér sem áll ott a levegőben főleg hogy nincs tér.
Gravitáció vs. elektromágnesesség....
a kollega biztos megtalálta a fizika szent grálját..az egyesített elméletet :D
1.es...
Aki gravitaciorol beszel, amikor megnesesseget kerdezik...
Nna ezt megkaptam a "kollegatol". Vegul is igaz h pont altalanos Relativitaselmeletbol irtam a diplomamunkamat, de az regen volt, es toltesek nelkuli vakuummal, biztos azert nem ertem a dolgot:D
Pedig a szoveg majdnem okesnak tunik, csak ugye az a franya gravitacio mit keres itt...klasszikus elmeletekben(inkluzive GRT) ez nem igaz. A kvantumED-hoz, reszecskefizikahoz, gravitonokhoz, Higgshez en ugyan csak hobbi szinten ertek, de sztem nem azt probaltad magyarazni... vagy?akkor meg mit?
Nna meg az afolotti megsertodes, hogy FORRAST kertem. Kerdezo, ne errol a stilusrol vegyel peldat...
De azert igenis ott van benne lenyeg: az elektronok mint toltott reszecskek porgese=》magn. Ter.
Igen gravitációról beszél mi ebben a csoda , egy kérdésre nem a kérdéssel válaszolunk.
Az nem válasz hogy a mágnes körül mágneses tér van mert ettől még nem fogja érteni hogy mi az és hogy honnan ered.
A mágneses manók táncot járnak a mágnes rúd körül ha vasport szórsz oda ez ilyen általános iskola 5 szint.
A mágnesesség csak a gravitációs sugárzás tipizált formája , onnan ered hogy az anyag elektronjai egy irányba peregnek ergo az elektronok által keltett g is jellemzően egyszerre forog .Forog és fénysebességgel árad . Nem azt jelenti hogy nem gravitál,vagy erősebben gravitál , ez a gravitáció egy más minősége ami mellett természetesen az alap g jelensége is megvan hiszen az árad fénysebességgel. Annyi történik hogy kapunk egy mágneses vonzás taszításként megnyilávnuló +fizikai jelenséget.
Örülünk:)
Kérdezö, ha rám hallgatsz, amíg a gravitációs véleményformáló nem linkel be egy forrást se, addig azt a posztot kihagyod...
#1 (Fireroller)
Egy egyszerű gondolatkísérlet: két párhuzamosan haladó egyforma ponttöltés vonzza vagy taszítja egymást?
A Coulomb-erő taszító, a mágneses erő vonzó. Kiszámolható, hogy milyen gyorsan kell mozogniuk, hogy éppen ne történjen velük semmi, azaz ne legyen eredő erő. Egy per gyök (műnull*epszilonnull), ami pont a fénysebesség.
A probléma az, hogy az, hogy valami áll vagy egyenes vonalban egyenletesen megy, relatív :)
Így az is, hogy "látunk"-e mágneses mezőt, vagy csak elektromosat. A mágneses mező lényegében az elektromos mező relativisztikus effektusa - de ezt bonyolultabb esetekre - és már a köráram is az -, nem lehet elmagyarázni közérthetően, emiatt maradunk középiskolában Faraday szintjén az erővonalképpel. (Ennek egyetlen szépséghibája, hogy a nyugalmi-mozgási indukció egész máshogy magyarázódik, miközben ha csak egy tekercs és egy mágnes közelít egymáshoz az űrben, eldönthetetlen, hogy melyik mozog. Ezért jó a tanári asztal, mert ahhoz képest már egyértelmű ;)
Nincs annyi eszünk, mint Maxwellnek (Faraday se értette Maxwellt, amúgy), de még Maxwellnek is sok agyalásba tellene felfogni elméletének továbbfejlődését. (elektromágneses tértenzor, kvantum-elektrodinamika, stb.)
Ha érdekel a téma, hajrá, jók amiket előttem leírtak, de könnyű menetre ne számíts...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!