Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy egy nem...

Tegyük fel, hogy egy nem valódi környezetben vagyunk. (Ezt kifejtem lentebb. ) Hogyan, milyen módszerekkel, vizsgálatokkal lehet kideríteni, hogy a valóságban vagyunk-e?

Figyelt kérdés
Például egy szokatlanul valósághű álomban, vagy valami hallucinációban, stb. Ahol minden valóságosnak tűnik, hogyan lehet rájönni, hogy az nem a valóság?
2013. aug. 19. 21:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem egészen. Azon igenis meg fogsz lepődni, hogy a villany nem kapcsolódik fel. Mert valamiért fel akarod kapcsolni, és frusztrálni fog, hogy nem megy. Ha pedig ezt előzőleg tudatosítod magadban, hogy ez a jelenség csak álomban fordul elő, akkor szerintem van esély rá, hogy álmodban is eszedbe fog jutni ez a dolog.
2013. aug. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ahol minden valóságosnak tűnik,..."


Ha MINDEN valóságosnak tűnik, akkor nem tudod eldönteni.

Bármilyen vizsgálatot is végzel, annak az eredménye ugyanolyan lesz, mint a valóságban végzett vizsgálaté, különben nem igaz, hogy MINDEN valóságosnak tűnik.

Ekkor tehát NEM TUDOD megkülönböztetni a valóságtól.


Pedro

2013. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"szerintem van esély rá, hogy álmodban is eszedbe fog jutni ez a dolog"

Eszedbe juthat, és akkor zavarni fog.

De mégsem fogsz rájönni, hogy álmodsz. Volt már velem ilyen, többször is.

2013. aug. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon egyszerű módszerek:

- nézd meg magad. Nem fogod látni, én nem szoktam.

- olvass valamit. Nem fog sikerülni, üres lapot szoktam látni.

...és mindezek mégsem szoktak meggyőzni: továbbra sem érzem úgy, hogy álmodnék. Csak zavar, hogy ha nem tudok elolvasni valamit, de nem jövök rá belőle, hogy álmodom.


Tudod, az álom egy megváltozott tudatállapot. Nem működik minden ugyanúgy benne, mint tudatos állapotban.

2013. aug. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 imco ***** válasza:
Arról már én is hallottam valahol, hogy álomban nem tudsz olvasni. Úgy rémlik azért, mert az olvasásért az egyik, az álmodásért meg a másik agyfélteke felelős.
2013. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 EagleHUN ***** válasza:
Olvass a "Tudatos Álom"-ról könyvet abban le van írva a pontos "technológia" hogy ezt hogyan lehet megtenni milyen jelekre kell figyelned stb... A párom olvasta használja és működik nála.
2013. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Sceptic: sajnálom, hogy mentális képességeid kevesek ahhoz, hogy felfogd, - és bár nyilvánvaló, hogy te csak kötekedni jársz ide, ez a többi válaszodból is nyilván kiderül - de bizony, ha egy valósághű "szimulációban" lennénk, úgy, hogy előtte nem világosítanak fel, hogy ez most nem a valóság, akkor ott bizony nem "tudnád", hogy az nem a valóság. És ha ez megoldható lenne, akkor hiába éreznéd úgy, hogy te most a valóságban vagy, attól még nem biztos, hogy nem csak egy szimulált környezetben vagy.

Vagy netán kifejlesztetted a "megérzést", mint hiteles érzékszervet?

De tudod, mit? Amit nem értesz, oda kinkább ne írj, jobb lenne mindenkinek.

(Don't feed the trolls!)

A többieknek köszönöm a választ!

2013. aug. 20. 17:17
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


Ha nem Te tetted volna fel ezt a kérdést, akkor csuklóból jeleztem volna a modik felé, hogy rossz helyre lett kiírva a kérdés, mert szerintem az ilyen tudatos álom meg hasonló marhaságok sokkal inkább az ezotéria kategóriába tartoznak, mintsem a tudományéba. Tegnap a nap legidiótább kérdése címet adtam volna erre a kérdésre, de mivel téged úgy ismertelek meg itt, mint egy értelmes, tanult embert, úgy gondoltam, megpróbálok logikus választ keresni a problémára, és komolyan elgondolkoztam a kérdésen.

Továbbra is egy orbitális hülyeségnek tartom a kérdést, mert hogy a fenébe ne lehetne megállapítani tökegyszerűen, hogy valóságban, vagy álomban vagy? Egyszerűen elengeded magad, hagyod sodródni magad az eseményekkel, és az első pillanattól érezni fogod, hogy a dolgok nem stimmelnek, a történő események nem valósak. Onnantól pedig tökmindegy hogy mi történik, egyszerűen csak élvezed a "menetet" és kész, történjék bármi. Nem kell irányítani, csak sodródni, és élvezni az álomutazást. Nekem ez működik, soha nem volt azzal problémám, hogy most álmodom-e, vagy ébren vagyok a valóságban (hallucinációim sem voltak soha életemben). És pont ezért nem is kezdtem "kötözködni" a válaszolókkal, mikor már kezdett nagyon elborult lenni egyik-másik válasz. Villanykapcsoló, meg olvasni nem tudás álmodban, meg hasonlók... Ha egy erdőben, vagy víz alatt, vagy épp egy idegen világ még idegenebb növényzete között visz utad álmodban, akkor mit csinálsz, előrántod a zsebvillanykapcsolódat, hogy megnézhesd, álmodsz-e?


De mert a Te kérdésed, és tisztellek annyira, hogy ha már egy eleve nem a tudományok témakörébe tartozó kérdést toltál be ide, úgy gondoltam, nem jelzem a modiknak, hanem inkább megpróbálom a tudomány oldaláról, pusztán logikai úton megközelíteni az általad feltett kérdést.


De úgy látszik, tévedtem. Megesik az ilyen, senki sem tévedhetetlen. Csak az fáj kicsit, hogy pont tőled kellett olvasnom ezeket a sorokat.

2013. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
A túróba, ez magánba készült...
2013. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Sceptic, ráadásul nincs is igazad.

Mondom, hogy nem működik a kritikai központ, és fel sem merül benned, hogy álmodsz.

2013. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!