Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhetnek olyan fel nem...

Létezhetnek olyan fel nem fedezett szigetek, ahol teljesen más fajok alakultak ki, akár teljesen más típusú embercsoportok, mint amiket eddig megismertünk?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy például Ausztráliában és a Galápagos-szigeteken különleges, máshol fel nem lelhető állatok alakultak ki, különösen a Pangea feldarabolódása után, de mégis az érdekelne, hogy létezhetnek-e teljesen más fajok, mondjuk óriásira nőtt állatok, óriás hangyák, pókok és az általunk eddig ismert állatokból egyik sem élne azokon a területeken.
2009. okt. 25. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

eléggé valószínűtlen.

ha van kedved - és időd - hozzá, akkor akár te magad is megtekintheted a teljes földgolyót, szinte online a googlemaps segítségével...

2009. okt. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Asszem már a 30-as évekre minden kis vízből kilógó földdarab fel lett derítve, de lehet hogy már korábban...

Az egyetlen terület, ami az élővilága szempontjából meglepetéseket hozhat, az az óceánok mélye, vagyis a mélytengeri állatok.

(ja és ez nem jelenti azt, hogy minden állatfaj nyilvántartásba van véve. Az esőerdőkben még sok új faj lehet, de azok csak kis mértékben különböznek már ismert fajoktól.)

2009. okt. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nézted a king kongot igaz?

Szerintem elképzelhető. és ha lenne totál az lenne mint a filmben volt. Elrabolnánk az állatokat és ketrecben mutogatnánk őket. vagy egyszerűen szétrombolnánk mint ahogy minden mást is.

2009. okt. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Utolsónak, igen néztem a filmet. :)Elsőnek, lehet, hogy műholddal, különböző műszerekkel megtaláltuk az összes kisebb szigetet is, de ember még attól nem lépett mindegyik helyre, így nem is tudhatjuk,hogy mik élhetnek ott. Gondolom.

Felmerült bennem a kérdés, hogy tényleg mennyi olyan apróbb szigetecske lehet a Földön, ahol teljesen más irányt vett a fajok kialakulása. Én nem vagyok teljesen biztos abban, hogy minden sziget fel lett derítve.

2009. okt. 26. 07:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, második válaszolónak szántam azt választ, hogy szerintem nem lett felderítve minden terület.
2009. okt. 26. 07:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Óriásra nőtt élőlények biztos nem, mert a kis szigeteken inkább a szokásos méreten aluli állatok fejlődtek ki.
2009. okt. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, manapság műholdakkal térképezzük fel a Földet, egyetlen nyugágynyi ismeretlen földdarab sincs már, amit ne kereshetnél ki te magad is akár a Google Earth -ből, tehát ismeretlen szigeteken élő ismeretlen állatok fölfedezésének az esélye gyakorlatilag nulla.


Viszont ott van a Föld legkevésbé ismert élőhelye, a tenger mélye, a Föld kétharmadát víz borítja, az óceánok átlagmélysége öt kilóméter, a mélytenger egy kilóméter alatt kezdődik és a fenékig tart. Vagyis egy elképzelhetetlenül hatalmas, négy kilóméter magas, a Föld felszínének hétharmadát borító élőhelyről beszélünk, amit alig-alig ismerünk. Itt biztosan vannak még fel nem fedezett élőlények, akár egészen különlegesek is, például a mélytengeri hőforrások körül élő, napfénytől teljesen független, kemoszintetizáló baktériumokra épülő életközösségeket csak a nyolcvanas években fedezték fel, azelőtt senkinek fogalma sem volt róla, hogy ilyenek léteznek.


[link]


Vélhetőleg a tenger mélye még tartogat meglepetéseket.

2009. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A linket meg is fogom nézni.
2009. okt. 26. 19:27
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A szárazföld tényleg eléggé fel van térképezve, azonban új fajokat találni nem is olyan nehéz. Például a legnagyobb hálószövö pókot épp a napokban fedezték fel Afrikában.

[link]


De óriási szárazföldi emlösök felfedezésére kicsi az esély. Egy King Kong egyáltalán nem lenne életkepes (képzeld el például mennyit kellene naponta ennie és ahhoz mekkora területet kellene bejárnia)

2009. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem

a Föld felszínét már ismeri az ember. jó, nem 100%-ban de ilyesfajta felfedezésben ne bizakodj mert nem lesz :D

ha vannak még fel nem fedezett lények, azok az óceánok mélyén találhatóak inkább vagy a földkéregben ahova még nem jutott el az ember

2010. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!