Amikor a csillagokat látjuk az égen, azok valójában mik?
Azt hittem ilyen meteorok, amit megvilágít a Nap. Aztán valahol olvastam, hogy azok mind egyes galaxisok központi csillagai? Tehát olyanok, mint a mi Napunk? Vagyis több fényévre lévő galaxisok Nap-ját látjuk az égen, vagyis azt, hogy száz meg száz éve hogy nézett ki?
Akkor mi a csillaghullás? Meteorok? Nem értem ezeket a dolgokat...
azok nem galaxysik napjai hanem egy naprendszer égitestje (álltalába az emberek álltal nevezet NAP)amely a ragyogása miatt látható
mert a galaxys az PL: Tejút Rendszer, Orion Galaxy-s, Pegazus Galaxy-s
Az igaz h a fény lassú és több 100 fény évre vannak
de azok nem meteorok, a csillaghullás az meg vagy meteor vagy üstökös,
remélem tudtam segíteni
14/F
A Nap is csak egy csillag a sok közül. Tehát a csillagok önálló fénnyel rendelkeznek, nem meteorok.
Amit az égen látsz, az több száz, több ezer, több millió évvel ezelőtti állapota az adott csillagnak. Ugyanis a fénye annyi idő alatt ért ide. Amit ma látsz, az már lehet, hogy nem is létezik.
Ha időutazást akarsz, nézz fel az égre, mert ott a múlt elevenedik meg.
Hű, te jó szagú szentlélek!
Remélem, hetedikes vagy, mert akkor még talán... na mindegy.
Tehát: a csilagok, amiket látsz, mind egyetlen galaxisban keringenek, ez pedig a Tejútrendszer. Ebben van a mi napunk is.
Igen, a csillagok hasonlóak, mint a mi napunk. Van kisebb is, meg van néhány, amelyik 100-szor akkora. Mind világít, azért látod ezeket.
A legközelebbi csillag 5 fényévnyire van, tehát azt látod, hogy milyen volt 5 évvel ezelőtt.
Ezen kívül még vannak a bolygók, amelyek viszont maguktól nem világítanak, hanem ugyanúgy, mint a Hold, ezek is a Nap körül keringenek és az ő fényét verik vissza. Ezeket onnan ismered meg, hogy nem hunyorognak az égen, és hogy minden nap egy kicsit odébbmennek a csillagokhoz viszonyítva.
A csillaghullás megint más. Ugyanis a naprendszerben a bolygókon kívül kisebb égitestek, törmelékek is keringenek a Nap körül - de nem olyan szép majdnem-körpályán, mint a Föld, hanem elnyújtot ellipsziseken. Ez a pálya időnként találkozik a Föld pályájával, és ilyenkor egy maréknyi törmelék másodpercenként 8 vagy 40 km-es sebességgel belerohan a Föld légkörébe.
Ekkor fölizzanak, és ilyenkor látod őket "hullani".
Ha ez a törmelék mákszemnyi, akkor pár másodperc alatt elizzik - ha öklömnyi, akkor végigmegy az égen, mint egy tűzijáték. Ha nagyobb, akkor már a hangja ablakokat törhet be, de ilyen nagyon ritkán van.
Nem egyszerű
Kevés ember tudja a pontos magyarázatot
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!