Hogy lehet, hogy már 20. 000 méter magasból úgy tűnik, mintha az űrben lennénk, holott az még csak az atmoszféra teljes magasságának mindössze 1/6-oda?
Figyelt kérdés
Erre a vidóre alapozom a kérdésemet:
http://www.youtube.com/watch?v=kJoMDq4AyLc
Itt úgy látszik, mintha az űrben lennének. Látszik a légkör kékes kontúrja, fölötte pedig a világűr sötétje. Teljesen mint az űrhajókról készült felvételeknél. A kérdés az, hogy hogy lehet, hogy mindössze 22.000 méteren már ezt látni? Mi lenne, ha még kétszer ilyen magasra mennének? És akkor még mindig csak a 120 km-es atmoszféra kb. harmadánál lennének!!!
2013. júl. 11. 23:27
1/4 acelsziv válasza:
22 km -en már a bioszféra fölött vagy és igen ritka a légkör. Plusz már a bolygó görbülete is látszik. Ennél feljebb már egyre ritkább lesz, így ebbél a szempontból nem lesz különbség.
3/4 anonim válasza:
Azért, mert nem egyenlő arányban oszlik el a légkör a bolygó körül. Az első 10 km-en van a légkört alkotó gázmennyiség 90%-a, és a maradék párszáz kilométerre jut a maradék 10%.
(Az értékek eltérhetnek a valóságtól, csak a szemléltetés célját szolgálják.)
4/4 anonim válasza:
Az atmoszféra exponenciálisan ritkul felfelé haladva. Matematikailag kell megérteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!