Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívjuk idegen szóval azt...

Hogy hívjuk idegen szóval azt aki nemtelen, tulajdonképpen a hermafrodita ellentéte?

Figyelt kérdés

Tudom, ilyen valószínűleg nem létezik de bizonyos utópiák olyan elképzelésekre épülnek, hogy az emberek tökéletes társadalmában nemtelenség lesz. Nem személyes véleményre vagyok kíváncsik! A kérdés tehát: hogy hívjuk idegen szóval a nemtelent?

Ha valaki úgy véli hogy nincs ilyen szó, akkor a megfelelő latin tudá birtokában megalkothatja nekem.:)

Még valami: nem összekeverendő a nemtelen az _ASZEXUÁLIS_sal. Az aszexuálisnak van neme, de nem érez nemi késztetést!

A vélaszokat előre is kösznöm!:)


2009. okt. 16. 19:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
aszexuális az. ha megnézed pl. a gombák szaporodását, ott is azt látod, hogy azok aszexuális lények.
2009. okt. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
azt tudom, hogy nyelvtani nemben a semlegesnem latinul és angolul "neuter".
2009. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

23:17

Olvasd már el légyszíves a kiegészítést a kérdés alatt: "Tudom, ilyen valószínűleg nem létezik de bizonyos utópiák olyan elképzelésekre épülnek, hogy az emberek tökéletes társadalmában nemtelenség lesz. Nem személyes véleményre vagyok kíváncsik!"

2009. okt. 17. 12:31
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
a hímnős vagyok:) bocs de az ellentétet nem olvastam elxD valahogy azt nem vettem észre bocs:D
2009. okt. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Némileg javítanám, az angyalok androgyn (androgün) teremtmények. Ugyan is a mi szemszögünkből lehet egy adott angyal női vagy férfi nemű is. Egyébként pedig egy angyal nem egy olyan teremtmény, akinek alapvetően vannak nemi jellegei, mivel csak egy asztrális síkon létező 'lélek', nincs szüksége arra, hogy gyermekeket hozzon világra, ő csak van, tehát ebből a szempontból igaz, hogy nemtelenek, akár egy kő, mint ahogy minden teremtett lélek (élő és élettelen) nemtelen tiszta energia állapotában.

De mindettől függetlenül, androgyn-nek nevezzük az angyalt. Tehát két nemű egyszerre. Tehát hímnős, mint a csiga. Egyszerre csak az egyik lehet. Aminek épp látja egy adott ember.


Bocs, ha nem vág témába.

Egyébként az aszexuális vagy a neutrális szerintem is a legmegfelelőbb szó a tökéletesen nemtelen valamire vagy valakire.

2011. júl. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!