Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy hívjuk idegen szóval azt...

Hogy hívjuk idegen szóval azt aki nemtelen, tulajdonképpen a hermafrodita ellentéte?

Figyelt kérdés

Tudom, ilyen valószínűleg nem létezik de bizonyos utópiák olyan elképzelésekre épülnek, hogy az emberek tökéletes társadalmában nemtelenség lesz. Nem személyes véleményre vagyok kíváncsik! A kérdés tehát: hogy hívjuk idegen szóval a nemtelent?

Ha valaki úgy véli hogy nincs ilyen szó, akkor a megfelelő latin tudá birtokában megalkothatja nekem.:)

Még valami: nem összekeverendő a nemtelen az _ASZEXUÁLIS_sal. Az aszexuálisnak van neme, de nem érez nemi késztetést!

A vélaszokat előre is kösznöm!:)


2009. okt. 16. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
unisex
2009. okt. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A uniszex azt jelenti hogy nem mutatja a nemek közötti különbséget, de ezt a szót elsősorban az öltözködésre használjuk szerintem. Inkább melléknév mint főnév, és semmiképp nem a hermafrodita ellentéte.

De erre a szóra nem is gondoltam, köszönöm.:) Viszont nem hiszem, hogy ez az amit keresek.

2009. okt. 16. 20:06
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha ez valamit segít akkor például egy is angyal nemtelen.
2009. okt. 16. 20:10
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem teljesen jól tudod.

"sex" az a nem mint nemiség. az "a" az fosztóképző, tehát asexuális az nem nélkülit is jelent: lásd angol szövegekben, ahol az angyalok nemnélküliségéről írnak.

2009. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor használhatom az aszexuálist ilyen értelemben is?

Nagyszerű! Köszönöm, hogy kijavítottál.:)

2009. okt. 16. 20:29
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
hímnő....nem összekeverendő a bárány ill.rózsahímlővelxD
2009. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nah a hímnős az pont egyenlő a hermafroditával.
2009. okt. 16. 21:34
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

asexual

az más kérdés, ha magyarban egy kicsit eltorzult ez a szó, de sztem nincs rá más, bár én ilyet igazából nem is hallottam még ..

Kifejezetten nemtelen vagy nemző- / nemzésképtelen ?

2009. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nemtelen mint egy angyal mondjuk. nem mutat sem női sem férfi tulajonságokat. Nem tudod megállapítani a nemét és nincs nemiszerve sem.
2009. okt. 16. 22:30
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ilyen nincsen. A nő az alap - ha egy férfinek nem működik az "Y" kromoszóma egy része, akkor nővé fejlődik.

Elég nehéz elképzelni, hogy közben az "X" se működjön, ami a női nemi jellegeket kialakítja. Általában az már az élettel is ellentétes.

Az meg, hogy a nő két "X"-éből az egyik se működjön, szintén elképzelhetetlennek tűnik nekem.

2009. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!